עסקת ענק להרבור גרופ: "העסקה החמישית בגודלה בהיסטוריה של ארה"ב במקבצי הדיור"

חברת הנדל"ן האמריקאית-ישראלית הרבור גרופ רכשה עם משקיע מוסדי ישראלי גדול 36 מקבצי דיור בארה"ב ב-1.85 מיליארד דולר ■ להערכת הרבור, הנכסים יניבו תשואה תפעולית של 5% בשנה

ערן אזרן
מיאמי, פלורידה
מיאמי, פלורידה (אילוסטרציה)צילום: Shutterstock.com

חברת ההשקעות בנדל"ן הישראלית-אמריקאית הרבור גרופ רכשה 36 מקבצי דיור בארה"ב, בשיתוף עם גוף מוסדי גדול מישראל, בתמורה לכ-1.85 מיליארד דולר. הנכסים, שנרכשו מחברת Aragon Holding מלוס אנג'לס, ממוקמים במדינות טקסס, קולוראדו, פלורידה, ג'ורג'יה, אריזונה, מיזורי, ניו מקסיקו, ויוטה, הנמצאות בחלק המערבי והדרום מערבי בארה"ב.

לפי דיווחים בתקשורת הכלכלית בארה"ב, מדובר בעסקה החמישית בגודלה בהיסטוריה בארה"ב בתחום מקבצי הדיור. להערכת הרבור, הנכסים יניבו תשואה תפעולית (CAP RATE) של כ-5% בשנה או תשואה פנימית (IRR) של 14%. מימון העסקה התבסס על 25% הון עצמי (כ-450 מיליון דולר), והיתרה בהלוואה בריבית ממוצעת של 3.7%.

הפורטפוליו כולל 13,243 יחידות דיור להשכרה, שרובן נמצאות בערים בדאלאס, דנוור ואטלנטה. שיעור התפוסה במקבצי הדיור הוא כ-95% בממוצע, ובכוונת הרבור גרופ לפעול להשבחת הנכסים על ידי השקעה נוספת בנכסים של כ-90 מיליון דולר.

הרבור גרופ, שנוסדה ב-1985, עוסקת ברכישה, ניהול, השבחה ומימוש של נדל"ן מניב, בעיקר בארה"ב. בין משקיעי הרבור גרופ נמנים משקיעים פרטיים ומוסדיים מישראל, ביניהם קרנות הפנסיה עמיתים, מיטב דש, כלל ביטוח, מגדל ומנורה. החברה מחזיקה בפורטפוליו בשווי של כ-12.5 מיליארד דולר.

לפי נתונים שסיפקה, הרבור גרופ מחזיקה ב-215 נכסים הכוללים כ-47 אלף יחידות דיור להשכרה, 3.7 מיליון רגל רבוע של נדל"ן מסחרי, הלוואות וחוב בהיקף כולל של יותר מ-12.5 מיליארד דולר. בנוסף, לחברה קרן גידור בתחום הנדל"ן בצפון אמריקה. מאז הקמתה מימשה הרבור גרופ יותר מ-290 נכסים בהיקף של כ-8.2 מיליארד דולר.

לדברי ג'ורדן סלון, מייסד ויו"ר הרבור גרופ, "עסקה זו היא בעלת ערך אסטרטגי רב, ומהווה קפיצת מדרגה בפרישה שלנו ברחבי בארה"ב. מדובר בעבודה מאומצת ומשולבת במשך חודשים רבים של הנהלת החברה ומאות מעובדיה במחלקות השונות, הכוללות את רכישות הנדל"ן, המימון הבנקאי, ההנדסה, המשפטית, משאבי אנוש ועוד".

ג'י צביבל, מנכ"ל הרבור גרופ ישראל, ציין כי העסקה מורכבת מ-36 מקבצי דיור באזורים אסטרטגיים עם צמיחה מתמדת באוכלוסייה. "התוכנית העסקית שלנו מתבססת על פוטנציאל גידול אורגני כתוצאה מניהול יעיל, ומתוכנית השבחה משמעותית של הנכסים", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker