רשות ני"ע חתכה את שווי פעילות הקנאביס של האחים גינדי ב-23 מיליון שקל

כיום מחזיקים האחים גינדי ב-75% ממניות ביופארם ■ בזמן שהצמד גינדי עוברים בין מכריהם ומנסים לגייס את ההון הנדרש לרכישת השלד של קאנומד - אנשי רשות ניירות ערך רצו להזהיר את המשקיעים מפני האי-ודאות סביב ביופארם ומצבה הפיננסי המאתגר

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנור (מימין) וכפיר גינדי
מנור (מימין) וכפיר גינדי

יזמי הנדל"ן, האחים מנור וכפיר גינדי, מנסים להכניס את פעילות הקנאביס הפרטית בבעלותם לבורסה בתל אביב. אבל מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך (נ"יע) לא מקלה עליהם, כך לפחות עולה מהודעה שהעבירה החברה למשקיעים הלילה (שני). בהודעה מפרטת החברה להמשקיעים את הצעדים שעליה לנקוט בעקבות דרישת הרשות.

האחים גינדי מנסים למזג את פעילותה של ביופארם, שנמצאת בתחילת דרכה, אל תוך קאנומד - חברה שנמצאת ברשימת השימור מזה 4 שנים. אם עד 26 בינואר לא יצליח להרים גיוס פרטי של 18 מיליון שקל - תימחק החברה מהבורסה.

כיום מחזיקים האחים גינדי ב-75% ממניות ביופארם ועו"ד חגית ווינשטוק ודוד זהבי מחזיקים ב-6.6% מהמניות כל אחד. הקבוצה צפויה לקבל כ-51% ממניות קאנומד לאחר מיזוג הפעילות.

בזמן שגינדי עוברים בין מכריהם ומנסים לגייס את ההון הנדרש, אנשי הרשות רצו להזהיר את המשקיעים מפני האי-ודאות סביב ביופארם ומצבה הפיננסי המאתגר. ראשית, הם דרשו ממעריכי השווי ששכרו גינדי להפחית את שווי הפעילות מ-83 מיליון שקל ל-60 מיליון שקל. אף על פי שהחברה עדיין לא החלה למכור את מרכולתה לציבור, מעריך השווי מניח שעד 2024 היא תצליח לתפוס נתח שוק כ-14% בישראל ו-2% בשוק הגרמני.

כמו כן, ביופארם נדרשת להציג מחדש את הדו"חות הכספיים של ביופארם ולערוך אותם לפי התקן הבינלאומי 16 IFRS, שנוגע לחכירות. עוד דרשו צוות הרשות מהחברה לפרסם מחדש את המצגת למשקיעים, שמתארת בקצרה את פעילותה, ולמחוק ממנה את כל התחזיות הקשורות להכנסות עתידיות מתחום מוצרי הקוסמטיקה משולבת CBD. הסיבה לכך היא שהחברה כיום לא פועלת בתחום זה ונמצאת רק בשלב המשא ומתן.

במצגת למשקיעים הסבירו בחברה כי הם פועלים להקמת מתקן INDOOR לגידול קנאביס, שיחלוש על שטח של 3,000 מ"ר באזור התעשייה של ציפורית; מבנה לייצור, ייבוש ומיצוי שמנים ואריזת תפרחות קנאביס; והקמת מעבדה למחקר פיתוח וביצוע בדיקות איכות במטרה שיעמוד בתקינה הגרמנית EU GMP.

בגינדי מעריכים שההשקעה תנוע בין 10 מיליון שקל להקמת שני חדרי גידול במתקן - ל-29 מיליון שקל להקמת מפעל ותשעה חדרי גידול. הם יממנו את ההשקעה באמצעות גיוס של 37-27.5 מיליון שקל מהציבור של קאנומד ומימוש אופציה למכירת פעילות הנדל"ן של אורן השקעות לבעל השליטה הקודם, גבי מגנזי, בתמורה ל-15.5 מיליון שקל .

החברה צופה כי ביופארם תוכל להפיק בשנה בין 1.78 טונה ל-8 טונה קנאביס רפואי, עם הכנסות שינועו בין 14 מיליון שקל ל-64 מיליון שקל ב-2021. לפי הערכות, הסחורה תימכר בישראל לפי מחיר של 8 שקלים לגרם. 

לפני כשבוע הודיעו בחברה כי ביופארם מינתה את ד"ר מיקי דור, שכיהן בעבר בתפקיד ניהול בכיר ביחידה לקאנביס רפואי שבמשרד הבריאות, לתפקיד מנהל רפואי ראשי. באחרונה רשמו האחים גינדי הפסד, לאחר שמכרו את חלקם בקניון TLV לשותף מוטי בן משה.

בתוך כך בגינדי חתכו את מחיר ההמינימום בהנפקה ל-30 אגורות במקום מחיר של 70 אגורות, שבו רצו לגייס בטרם התערבה הרשות - כך עולה מדף ההפצה שפירסמה אייפקס בקרב המשקיעים. האחים גינדי ינסו לשכנע את המשקיעים כי מדובר במחיר מציאה לרכישת מניות החברה, שכן הוא מעניק לחברת הקנאביס קאנומד לפני הכסף שווי של 8.2 מיליון שקל ואחרי הכסף שווי של 38.2 מיליון שקל.

מבחינת המגייסים מדובר במחיר הזדמנות, שכן המשקיעים מקבלים הזדמנות לרכוש מניות חברת קנאביס בעלת רישיונות ייצור שהתחילה בגידול מסחרי. החברה רכשה באחרונה 55% ממניותיו של בית מרקחת הפועל במרכז הארץ, שלערכת המגייסים יהנה ממחזור הכנסות שנתי בהיקף של 18 מיליון שקל. בנוסף, החברה חתמה על הסכם הפצה עם חברה גרמנית שנמצאת בשלבי קבלת רישיון להפצת מוצרי קנאביס בגרמניה. כל שנותר לראות הוא האם הציבור יקנה את הסחורה - או שמא הגיוס יתבטל וקאנומד תימחק מהמסחר בבורסה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker