מיאמי זה כאן |

"השקעה במקבצי דיור מעבר לים זה נחמד - אבל הפונציאל האמיתי הוא בהיי-טק הישראלי"

ענת גואטה, יו"ר רשות ניירות ערך, מנסה לגרום למוסדיים לאמץ השקעות בטכנולוגיה הישראלית: "חופש פעולה וגמישות לרגולטורים יאפשרו את שילובן של הטכנולוגיות החדשות - ולהציב את השוק המקומי בשורה הראשונה עם המפותחים והמובילים בעולם"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ענת גואטה
שלי אפלברג
שלי אפלברג

"בדומה לרפורמת שמים פתוחים, ששינתה ללא היכר את ענף התעופה, כך גם ה-Open Finance משבש את העולם הישן ויוצר חדש. לשם אנו שואפים להגיע" – כך אמרה היום (שני) יו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה, בכנס CapiTech בנושא רגולציית שוק הון בעולם טכנולוגי, שעורכת הרשות בראשון לציון.

לנציגי המוסדיים שנכחו בקהל אמרה גואטה: "מיאמי זה כאן. השקעה במקבצי דיור מעבר לים זה נחמד, אבל הפוטנציאל האמיתי ימשיך להיות בעשורים הקרובים בתעשיית הטכנולוגיה הישראלית. מוסדיים זרים מבינים זאת היטב – הגיע הזמן שגם הישראלים יבינו, ולא רק בנוסטרו אלא גם בצד העמיתים".

לחוששים מכך שהרשות מדשדשת בשל המצב הפוליטי הבהירה גואטה כי "אנחנו לא מחכים לתוצאות הבחירות – יצאנו לדרך מזמן ואנו מאמצים טכנולוגיות חדשות באופן מתמיד. חופש פעולה וגמישות לרגולטורים יאפשרו את שילובן של הטכנולוגיות החדשות כדי לשמר את החיות של השוק, ובטח כדי להציבו בשורה הראשונה עם שוקי ההון המפותחים והמובילים בעולם.

"רשות ניירות ערך בראשותי מחויבת לתמוך בחדשנות אשר מנגישה, מייעלת ומביאה לתחרות אפקטיבית ורבה יותר בשוק ההון. איך עושים זאת? אנחנו ברשות ניירות ערך מייצרים מומחיות בתחום הטכנולוגי, כדי שנדע להבין את הסיכונים ונדע איזה חסמים לשחרר וכיצד".

גואטה ציינה כי מטרתה היא להוביל לכך ש"כל אדם בישראל יוכל לפתוח חשבון דיגיטלי למסחר בניירות ערך מרחוק, בכל מקום שיבחר, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, למשל זיהוי פנים. כל יוזר יוכל לקבל ייעוץ השקעות דיגיטלי, על כל סכום, בכל אפיק או שוק, מכל מקום שיבחר, גם בפיג'מה במיטה".

לדבריה, יחד עם רשות החדשנות והבורסה הושק באחרונה מיזם הדטא סאנדבוקס. במסגרת המיזם, רשות החדשנות תומכת כלכלית בחברות פינטק ומספקת להן גישה למערכות המידע של רשות ניירות ערך והבורסה לניירות הערך, כולל גישה למידע של גופים מפוקחים, בהסכמתם.

היא הוסיפה כי בימים אלה הרשות מקדמת שני מיזמים נוספים להנגשת שירותים פיננסים באמצעים טכנולוגיים לקהלים רחבים בציבור הישראלי. "אנחנו פועלים להקמה של ברוקר קמעוני בישראל, שיאפשר מסחר בניירות ערך ויפיץ קרנות נאמנות בצורה חכמה, באמצעות פלטפורמה דיגיטלית חדשנית. כמו כן, יזמנו שירות דיגיטלי חדש – ניהול תיקים 2.0 – שירות המשלב בין ניהול תיקים לבין קרנות נאמנות. השירות יאפשר להנגיש את ההשקעה בשוק ההון לקהלים חדשים, כאלה שהיקף התיק שלהם נמוך מכדי לשכור מנהל תיקים קלאסי", אמרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker