זה שעולה וזה שיורד

השועל הוותיק שהניב למשקיעים תשואה של 1680% - והרמטכ"ל שצריך לנהל אחרת

מניית פארק פלאזה של אלי פפושדו הניבה תשואה של 1,680% בעשור ונבחרה על ידי "גרדיאן" לאחת משלוש המניות הטובות ביותר במדד FTSE 250 בעשור האחרון ■ אביב כוכבי סוגר שנה בלשכה דווקא כשנחשף הנזק הכבד שנגרם בסופה האחרונה למטוסי ה-F16 בבסיס חיל האוויר בחצור

זה שעולה: אלי פפושדו

למרות גילו המתקדם (82) איש העסקים אלי פפושדו ממשיך להיות מעורב מאוד בעסקי המלונאות והנדל"ן של קבוצת ים סוף שבשליטתו — פעילות שנמצאת כיום באחת מתקופות השיא שלה. כך, מניית פארק פלאזה של פפושדו הניבה למשקיעיה תשואה של 1,680% בעשור האחרון, ונבחרה על ידי "גרדיאן" הבריטי לאחת משלוש המניות הטובות ביותר במדד FTSE 250 של בורסת לונדון בעשור האחרון.

אלי פפושדו
אלי פפושדוצילום: Carl Fox

התשואה הגבוהה שיצרה פארק פלאזה נובעת מגידול עקבי בהיקף הפעילות של החברה ובביקושים ההולכים וגדלים לשירותי התיירות — שתורגמו לגידול בהכנסות וברווחיות, והביאו לכך ששווי החברה חצה רף של 800 מיליון ליש"ט — יותר ממיליארד דולר. בהתאם לכך, מניותיו של פפושדו בחברה (32%) שוות כיום 260 מיליון ליש"ט (כ–1.2 מיליארד שקל) — לא כולל מימושים שביצע בדרך, בהיקף מצטבר של לפחות 500 מיליון שקל.

זה שיורד: אביב כוכבי

אביב כוכבי סוגר שנה בלשכת הרמטכ"ל דווקא בשבוע שבו נחשף לציבור הנזק הכבד שנגרם בסופה האחרונה למטוסי ה–F16 בבסיס חיל האוויר בחצור. זאת, לאחר שאף אחד לא חשב להזיזם כדי למנוע את הצפתם. בצה"ל גם הוחלט לא לדווח על כך לציבור, שמממן את סכומי הנזק הפנטסטיים האלה, ואז הוסיפו חטא על פשע: מלבד "הקמת ועדה", לא שמענו נטילת אחריות, הסבר כלשהו, צעדים אופרטיביים, הדחות או לקחים אחרים שהופקו. מילא שבנהריה לא התכוננו, אבל בחיל האוויר, המפונק בחילות צה"ל?

אביב כוכבי
אביב כוכבי צילום: Corinna Kern/רויטרס

כוכבי, שנכנס לתפקיד על רקע אמירות קשות של האלוף במיל' יצחק בריק על אי־מוכנות הצבא למלחמה ועל תרבות השקר בצה"ל, גם נאלם כשנחשפו השקרים בנוגע לגיוס חרדים ולשירות בנות בטנקים, שחלקם היו ידועים בקריה. אף שתוכניתו לשינוי כיוון בצה"ל — תר"ש תנופה — תקועה בגלל היעדר ממשלה, כוכבי צריך לנהל את הדברים בצורה אחרת. בקרוב, כשנשמע שצה"ל רוצה תוספת תקציבית, כדאי יהיה להזכיר לכוכבי את כל אלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker