חברת ביטוח הנסיעות פספורטכארד בדרך לקבל רישיון ביטוח מרשות שוק ההון ולהפוך לחברת הביטוח הדיגיטלית השלישית בישראל.

פספורטקארד מנוהלת בידי יואל אמיר ומוחזקת על ידי חברת הביטוח האמריקאית וייט מאונטיינס ואיש העסקים אלון קצף, שמחזיק בה ישירות ב-25%. פספורטכארד, חברת ביטוח הנסיעות הגדולה בישראל, מנפיקה למבוטחיה כרטיס אשראי. כך בעת אירוע ביטוחי' החברה טוענת את הכרטיס בסכום כסף שאמרו לכסות את ההוצאות הרפואיות ועמו המבוטח משלם. כך למעשה הוא לא נדרש לשלם מכיסו ואז להתחשבן עם חברת הביטוח בתום נסיעתו.

לפני כשנתיים בראיון עם יואל אמיר הוא הסביר כיצד הם הצליחו להשתלט על שוק ביטוח הנסיעות בישראל. "מה שאנחנו רואים היום הוא שינוי בתפישתו של הצרכן הישראלי - הוא מוכן לשלם קצת יותר אם הוא מקבל את התמורה המתאימה. כשהצרכן רואה שזה באמת עובד, הוא לא צריך להתעסק עם ביורוקרטיה ומקבל מהר את התשלום בגין התביעה - הוא מצביע ברגליים, גם אם אתה לא הכי זול. אני המוקד היחיד שפועל 24 שעות, שבעה ימים בשבוע, 365 יום בשנה. בנוסף, זה עובר מפה לאוזן. השגרירים הכי טובים שלנו הם הלקוחות שתבעו אותנו. מספיק לראות מה קורה בפייסבוק, יש שם שיח גדול מאד עלינו".

אמיר גם הסביר כי היתרון הגדול של פספורטכארד הוא היותה חברה דיגיטלית ביסודה. "אנחנו חברה שהיא הרבה יותר טכנולוגית מהרבה חברות אחרות שעבדתי בהן. אם היו פונים לכל אחד ברחוב ושואלים אותו מה עולה לו בראש כשהוא חושב על חברת ביטוח, התדמית היתה לא טובה - ובצדק. אנחנו, כצרכנים, מצפים לקבל תמורה עבור הכסף שלנו בשירות ובמוצר.

"ההרגשה הכללית היא שבעולם הביטוח זה לא ממש קורה, ובמקרים מסוימים גם כשההשקעה היא קטנה אנשים מוותרים עליה. אצלנו זה עובד הפוך. אם תפנה למנהלי מחלקת התביעות בחברות שונות ותגיד להם שמהיום הם משלמים כל תביעה בלי להתווכח, בלי טפסים ובלי כלום - הם לא יקבלו את זה. אצלנו זה המצב".

עד היום פספורטכארד קיבלה את הגב הביטוחי מחברת הביטוח הפניקס. כעת, עם הפיכתה לחברת ביטוח, היא תוכל להתרחב לתחומים נוספים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker