התחזית של חברת הקנאביס שיח: הכנסות של 29 מיליון שקל ב-2019

הרווח המדויק של שיח עדיין לא ידוע משום שהחברה לא יכולה עדיין להעריך את סך ההוצאות ברבעון הרביעי ■ בקרוב תתכנס אסיפת בעלי המניות כדי לאשר את תנאי השכר של היו"ר ניר זיכלינסקי - כמיליון שקל עבור 20% משרה וכתבי אופציה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שי שריד (מימין) ויוגב שריד
מנהלי חברת שיח, שי אברהם (מימין) ויוגב שרידצילום: אייל טואג

חברת הקנאביס שיח, שבשליטת בני משפחת שריד - שי אברהם (20%), יוגב (20%), אופיר (20%), וחנה (6.7%) - מעריכה כי תסכם את 2019 עם הכנסות של 28.5 מיליון שקל, המשקפות גידול של 54% לעומת 2018.

החברה הבהירה כי עדיין אין בידיה יכולת להעריך את סך ההוצאות ברבעון הרביעי, הכוללות הוצאות חד-פעמיות בגין עסקת המיזוג לשלד הבורסאי. האופציות שניתנו במסגרת העסקה לא נתנו למשקיעים אינדיקציות לגבי הרווחיות.

מניית שיח

בעקבות ההודעה, מניית שיח מטפסת היום (ד') ב-3.1% ושווי החברה מגיע ל-300 מיליון שקל.

באחרונה הודיעה שיח כי חתמה עם מפעל פאנקסיה על הסכם שלפיו פאנקסיה תשווק את מוצרי הקנאביס שלה באיחוד האירופי. בפועל, לא ניתן עדיין לייצא קנאביס רפואי מישראל, שכן משרד הבריאות לא מאפשר יצוא כל עוד קיים מחסור בחומר עבור 60 אלף מטופלי הקנאביס המקומיים.

יו"ר שיח, ניר זיכלינסקיצילום: מגד גוזני

ב-11 בפברואר 2020, תתכנס אסיפת בעלי המניות של שיח כדי לאשר את תנאי כהונתו של רו"ח ניר זיכלינסקי כיו"ר החברה. זיכלינסקי, לשעבר המשנה למנכ"ל אריסון השקעות, צפוי לקבל גמול חודשי המסתכם ב-20 אלף שקל עבור 20% משרה. אם יממש לפחות 70% מכתבי האופציה הסחירים, הגמול החודשי יגיע ל-35 אלף שקל.

זיכלינסקי יהיה זכאי גם למענק של עד שמונה משכורות חודשיות, בכפוף ליעדים, ומענק פרישה מוקדמת של חודש בגין כל שנת כהונה (אך לא יותר מארבע שנים). בנוסף, תקצה לו החברה 3.13 מיליון כתבי אופציה לא סחירים שלאחר מימוש יקנו לו 0.67% מזכויות החברה. הגמול השנתי, הכולל את השכר החודשי ואת האופציות, מסתכם בכמיליון שקל.

האסיפה תידרש לאשר את תנאי הכהונה של יעקב עמידור כדירקטור, שעבור 10% משרה יהנה מתגמול של 429 אלף שקל בשנה, ואמיר דסאואר שיהיה זכאי כיועץ לקבל תגמול של כ-79 אלף שקל בשנה.

בסוף דצמבר 2019, לאחר שהחברה קיבלה היתר בנייה למתקן הגידול, האריכה היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות את רישיונות שיח לריבוי וגידול קנאביס בהתאם לאסדרה החדשה עד לסוף דצמבר 2020 או עד לסוף תקופת הפיילוט, לבחינת פעילות מערך המדיקליזציה על פי האסדרה החדשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker