לאחר גיוסי ההון: מעלות העלתה את דירוג האשראי של הכשרת הישוב ל-A מינוס

לפי מעלות, גיוסי ההון שביצעה הכשרת הישוב באחרונה יובילו לירידה במינוף לכ-65% בסוף 2019, והוא צפוי להישאר בשנתיים הקרובות יציב ■ באחרונה ביצעה הכשרת הישוב שתי הנפקות הון בסכום של כ-250 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישובצילום: ורדי כהנא
ערן אזרן

חברת דירוג האשראי מעלות S&P העלתה היום את הדירוג של הכשרת הישוב, שבשליטת משפחת נמרודי, מרמה של BBB פלוס (בינונית) ל-A מינוס (גבוהה) עם תחזית "יציבה". בנוסף, העלתה חברת הדירוג את דירוג סדרה האג"ח 21 המובטחת בנכס נדל"ן מ-A מינוס ל-A. לפי כלכלני מעלות S&P, העלאת הדירוג הינה הודות למספר פעולות שביצעה החברה לחיזוק בסיס ההון.

לפי מעלות, גיוסי ההון שביצעה הכשרת הישוב באחרונה יובילו לירידה במינוף לכ-65% בסוף 2019, והוא צפוי להישאר בשנתיים הקרובות יציב. באחרונה ביצעה הכשרת הישוב שתי הנפקות הון בסכום של כ-250 מיליון שקל. הגיוסים התאפשרו לאחר השלמת מהלך להשטחת מבנה ההון (המרה של מניות הבכורה שהיו בידי משפחת נמרודי למניות רגילות ואופציות), וכן קבלת רולינג מרשות המיסים למיזוג של חברות הנדל"ן הפרטיות של הכשרת הישוב לתוך החברה – מהלך אשר יביא לחיזוק נוסף בבסיס ההון שלה.

מניית הכשרת הישוב

מניית הכשרת הישוב

כתוצאה מפעולות אלה, מעריכים במעלות, כי הכשרת הישוב תמשיך בשנים הקרובות לבצע בהדרגה השקעות משמעותיות בתחומי הליבה שלה, כולל השקעה בנכסים בפיתוח בישראל, הקמת פארקים לוגיסטיים חדשים בפולין על ידי MLP וייזום למגורים למכירה בפולין. כלכלני חברת הדירוג מעריכים כי השפעותיהן של השקעות אלו על המינוף יהיו מתונות, ומבססים הערכה זו על אימוץ מדיניות פיננסית עדכנית של החברה, לשמירה על מינוף של כ-65% ושאיפה למינוף נמוך אף יותר, באמצעות פריסה לאורך זמן של ההשקעות העתידות המשמעותיות בפעילויות הליבה של החברה, לצד מיתון השפעתן על המינוף, באמצעות הנפקות הון נוספות ומכירת נכסים.

במעלות P מעריכים כי היחס בין הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) להוצאות מימון יישמר יציב בשנתיים הקרובות סביב 1.3. זאת בעיקר לאור הצפי להמשך מימון מחדש של החובות הקיימים בריביות נמוכות יותר תוך הארכת מח"מ החוב, שצפוי לתרום ליציבות יחס הכיסוי, גם אם תחול האצה באינפלציה.

עוד מציינים במעלות כי פרופיל הסיכון העסקי של החברה נתמך בתיק נכסים מניבים יציב, המושכר למאות שוכרים בשיעורי תפוסה יציבים וגבוהים, ובנראות תזרימית גבוהה יחסית לאורך זמן. כמו כן, מציינים כלכלני חברת הדירוג כי פרופיל הסיכון העסקי מושפע לחיוב ממכירת פעילות המלונות של החברה (הכשרה מלונות), ששיפרה את המיקוד העסקי. בנוסף, מציינים כלכלני חברת הדירוג כי פרופיל הסיכון העסקי של החברה נתמך על-ידי היקף גדול של קרקעות ונכסים בישראל, הטומנות בחובן שווי שאינו בא לידי ביטוי בהון העצמי החשבונאי.

במעלות ציינו כי ישקלו להפחית את דירוג האשראי, אם הכשרת הישוב תחרוג לאורך זמן מהיחסים שהוגדרו כהולמים את הדירוג, או אם תחול הרעה בפעילות הנכסים המניבים או בנזילות החברה. "אנו מעריכים כי תרחישים אלו עלולים להתממש אם החברה תבצע השקעות משמעותיות בנכסים, מעבר לתרחיש הבסיס, מבלי לאזן אותן באמצעות פעולות יזומות להגדלת ההון העצמי, כגון מכירת נכסים או הנפקות הון", נכתב.  

הכשרת הישוב - שנסחרת בבורסה לפי שווי של כ-1.6 מיליארד שקל - פועלת בתחום ייזום והשכרת נכסים מניבים בישראל ובפולין, שטחי מסחר, משרדים ופארקים לוגיסטיים; וכן ייזום פרויקטים למגורים בפולין והתחדשות עירונית בישראל. מניית החברה עלתה ב-12 החודשים האחרונים בכ-110%, וסיכמה בכך עלייה של 350% ב-5 שנים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker