יו"ר ברן: חתמתי על הסכם עם המשקיע שטאובר תחת לחץ ואיומים

האם השליטה בחברת ההנדסה המקרטעת קרובה להימכר? מאיר דור, היו"ר ובעל השליטה המשותף, דיווח לחברה כי בעל מניות בחברה איים לתבוע אותו אם לא יקיים הסכם לצרף אותו למכירת מניות שליטה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מאיר דור
מאיר דורצילום: עופר וקנין

בעלי השליטה בחברת ההנדסה ברן, מאיר דור ואלכסנדר נסיס, מתאמצים כבר תקופה ארוכה למכור את אחזקתם בה. הרצון להשתחרר מהאחזקה דלת הסחירות מובן, וזאת מכיוון שברן איבדה 75% משווייה בחמש השנים האחרונות ומתמודדת עם שחיקה בהכנסותיה וברווחיה בשנים האחרונות.

אלכסנדר נסיס
אלכסנדר נסיסצילום: Bloomberg

דור, המייסד והיו"ר, שמחזיק ב–18.8% מברן; ונסיס, שמחזיק ב–26.7% מהחברה, דיווחו כי בתחילת ינואר 2019 הם קיבלו פנייה מחברת הנדסה וביצוע זרה, שבוחנת את האפשרות לרכוש 50.01% מידי בעלי השליטה ומאחרים. החברה הזרה אישרה שהיא מודעת לכך שדור ונסיס מצפים לקבל שווי גבוה פי שלושה מההון העצמי של החברה בסוף ספטמבר 2018 — כלומר, לפי שווי חברה של 255 מיליון שקל. החברה הזרה מבצעת בדיקת נאותות שלאחריה היא תחל במשא ומתן מסחרי לרכישה.

דיווח בעיתוי רגיש

דור ונסיס לא דיווחו מאז על התקדמות במו"מ, אבל אתמול חלה התפתחות דרמטית בפרשה. דור שלח מכתב לברן ובו הוא מעדכן כי "בעל מניות בחברה (מר שטאובר המוכר לחלק מכם) מאיים לתבוע אותי לקיים הסכם שבו הוא וקבוצת בעלי מניות בהובלתו אמורים להצטרף אלי אם אני מוכר מניות שליטה". דור מוסיף שהודיע לשטאובר כי ההסכם אינו תקף "משום שנחתם תחת לחץ ואיומים".

מניית ברן

הדיווח נעשה בעיתוי רגיש לחברה משום שמחר (ד') יהיה המסחר בזכויות כחלק מגיוס הון בדרך של זכויות, שבמסגרתו ברן מקווה לגייס 35–52 מיליון שקל. הדיווח של דור מעורר שאלות לגבי מדיניות הדיווח של ברן ובעל השליטה בה. אם היה הסכם הצטרפות למכירת מניות שליטה, כפי שמדווח דור עצמו, מתי נחתם ומדוע לא דווח לרשות ולבורסה; ואם הוא חתם על הסכם שלפיו הוא התחייב לצרף את קבוצת שטאובר למכירה תחת לחץ ואיומים, מדוע לא פנה למשטרה ודיווח על כך.

האם מכירת השליטה נהפכת לרלוונטית?

על פי מקורבים לברן, מדובר במשקיע בשם עו"ד ארי שטאובר שהחזיק ב–2% ממניותיה של ברן ונהג להופיע לאסיפות בעלי המניות של החברה. שטאובר, כמו דור, לא הגיב לפנייה לתגובה, אך נראה כי העובדה שהסכם ההצטרפות שנחתם בינו לדור הגיע למחלוקת ולאיום בתביעה מצביעה על סבירות מסוימת שמכירת השליטה בברן נהפכה לרלוונטית יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום