פריון רוכשת את פלטפורמת הפרסום של Content IQ ב-73 מיליון דולר

החברה הישראלית-אמריקאית, שאותה ייסדו אסף קציר וזיו ירמיהו, תאפשר לפריון לייעל קמפיינים פרסומיים באינטרנט ■ מניית פריון מזנקת במסחר בתל אביב ב-13% ■ מנכ"ל פריון: "Content IQ מכינה את פריון לסביבה החדשה והמאתגרת של הפרסום הדיגיטלי"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
דורון גרסטל, מנכ"ל פריון
דורון גרסטל, מנכ"ל פריוןצילום: דודו בכר

בחודשים האחרונים ביצעה פריון, המנוהלת על ידי דורון גרסטל, בדיקת נאותות לחברת Content IQ, שפיתחה פלטפורמת פרסום מבוססת בינה מלאכותית. היום (ג') הגיעה ההודעה למשקיעים על כך שפריון חתמה על הסכם לרכישת החברה תמורת 73 מיליון דולר. מניית פריון מזנקת במסחר בתל אביב ב-13%.

הסכום עבור רכישת Content IQ ישולם בכמה שלבים: 15 מיליון דולר ישולמו באופן מיידי בעת סגירת העסקה; 11 מיליון דולר נוספים ישולמו אך ורק אם העובדים הבכירים בחברה לא יעזבו; והתשלום העיקרי בסך 47 מיליון דולר ישולם בכפוף לביצועים העתידיים שאותם תציג החברה הנרכשת, ובהם הגעה להכנסות מצרפיות בהיקף של 158 מיליון דולר ו-EBITDA (רווח תפעולי תזרימי) מצרפי של יותר מ-17 מיליון דולר בשנתיים הקרובות.

Content IQ היא חברה ישראלית-אמריקאית שהקימו ב-2014 אסף קציר וזיו ירמיהו. מטה החברה ממוקם בניו יורק וצפוי לעבור לאחר הרכישה למשרדי פריון בארה"ב. כמו כן, לחברה משרדים בתל אביב וברומניה. החברה פיתחה פלטפורמה שמאפשרת לאתרי תוכן ולמפרסמים לעקוב אחר האפקטיביות של מודעות שמתפרסמות באתרים, בין השאר באמצעות מעקב אחר תנועת גולשים ומתן תובנות בזמן אמת לאפקטיביות הפרסום. החברה סיכמה את 2019 עם הכנסות של 39 מיליון דולר, רווח נקי של 5.5 מיליון דולר, ו-EBITDA של 5.9 מיליון דולר.

רכישת החברה מתאפשרת לאחר ההתייעלות העסקית שאותה הוביל גרסטל מאז הגעתו לפריון. התייעלות זו חסכה כ-77 מיליון דולר בהוצאות התפעול, ואיפשרה לפריון להיות רווחית יותר. כמו כן, היא איפשרה לחברה לחזור למגמת צמיחה באמצעות רכישות ממוקדות של חברות שיוכלו לייעל פרסום באינטרנט, בעידן הרגולציה האוסר לעקוב אחרי משתמשים מתון כוונה להגן על פרטיותם.

מסתמכים

"נדרשת גישה חדשה"

לדברי גרסטל: "מותגים נאלצים להתמודד מול קושי גובר בפנייה אפקטיבית לצרכנים, ולכן נדרשת גישה חדשה. הם זקוקים ליכולת להגיע לקהלים רלוונטיים ולפקח ביעילות על סביבת הפרסום במדיה. הפתרון של Content IQ ממלא צורך זה ומספק לפריון טכנולוגיה המעניקה לאתרי תוכן ומותגים את הכלים שהם צריכים כדי להצליח באתגרי העולם הדיגיטלי.

"Content IQ גם מכינה את פריון לסביבה 'ללא עוגיות', בתקופה שבה רגולציות הגנת הפרטיות (GDPR ו-CCPA) מעצבות מחדש את סביבת הפרסום הדיגיטלי. ללא עוגיות, אתרי תוכן יצטרכו למצוא דרכים חדשות למדידת ובקרת המשתמשים, כדי להעריך את יעילות תוכני הפרסום. רכישת החברה מוסיפה לנו יכולות טכנולוגיות מבוססות בינה מלאכותית ולימוד מכונה, לייעול התוכן והמודעות של המפרסמים, וממצבת את פריון כספקית פתרונות לפרסום אפקטיבי".

יו"ר פריון, אייל קפלן, הוסיף: "עם השלמת מהלכי ההתייעלות והתפנית העסקית בחטיבת החיפוש, הציב דירקטוריון החברה בעדיפות עליונה את המאמצים להמשך הרחבת היכולות הטכנולוגיות ופתרון המיתוג הדיגיטלי המסונכרן. זאת, במטרה לבסס מודל עסקי יציב ורווחי יותר תפעולית הניתן לחיזוי.

"הרכישה האסטרטגית של Content IQ מחזקת את פריון בתקופה שבה תחום האד-טק ממשיך להשתנות במהירות. אני משוכנע שרכישה זו תגוון עוד יותר את סל המוצרים שלנו, ותספק הכנסות נוספות לחטיבות הפרסום והחיפוש, והזדמנויות צמיחה משמעותיות. רכישה זו נבחנה בזהירות ובשיקול דעת כדי להפחית את הסיכון ולהבטיח שתרומתה של Content IQ להכנסותיה ורווחיותה של פריון יתאימו להיקף ההשקעה שביצענו".

בנקי ההשקעות האמריקאיים Canaccord Genuity ו-Lake Street שימשו יועצים לפריון בעסקה זו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker