אורמת טכנולוגיות חתמה על חוזים של 8 מיליון דולר בשנה בקליפורניה

החברה התחייבה לספק חשמל למשך עשור לשתי חברות, מתחנת הכוח בקליפורניה ■ זו צפויה להתחיל בפעילות מסחרית מלאה עד סוף 2021

יורם גביזון
מתקן של אורמת
מתקן של אורמתצילום: אורמת

חברת אורמת טכנולוגיות בניהולו של יצחק אנג'ל חתמה על שני חוזים למכירת חשמל לטווח של 10 שנים עם חברת Silicon Valley Clean Energy ועם חברת Monterey Bay Community Power.

יצחק אנג'ל, מנכ"ל אורמת
יצחק אנג'ל, מנכ"ל אורמתצילום: יוסי מסה

אורמת תספק לכל אחת מהן 7 מגה וואט מתחנת הכוח הגיאותרמית Casa Diablo 4 (CD4), שהספקו 30 מגה וואט באתר Mammoth Lakes בקליפורניה. זאת - בתעריף קבוע שכולל תמורה עבור החשמל שייוצר, תוך הבטחת זמינות וחיסכון בפליטות גזי חממה. יתרת הספקו של הפרויקט תימכר לרשות החשמל של דרום קליפורניה (SCPPA) על פי חוזה שנחתם בתחילת 2019 לתקופה של 25 שנים. 

החוזה עם רשות החשמל של דרום קליפורניה מבוסס על תעריף של 68 דולר למגה וואט-שעה, כך שסביר להניח שגם החוזה הנוכחי משקף תעריף דומה. על בסיס תעריף זה צפויה תחנת הכוח CD4 להניב לאורמת טכנולוגיות הכנסה של 8 מיליון דולר מהחוזים עם סיליקון ואלי קלין אנרג'י ועם מונטריי ביי, וכן והכנסה נוספת של 9 מיליון דולר מהחוזה עם SCPPA. תחנת הכוח CD4 צפויה להתחיל בפעילות מסחרית מלאה עד סוף 2021.

החוזה הנוכחי של אורמת הוא הראשון שמתבצע על פי תקנה שמאפשרת לקהילות לבצע רכש עצמאי של חשמל . קהילות בארה"ב ובעיקר בקליפורניה מתארגנות יותר ויותר לרכש עצמאי וישיר של חשמל מאנרגיה ירוקה וזמינה 24 שעות ביממה (Baseload ) כמו האנרגיה הגיאותרמית וזאת כדי להבטיח שהחשמל שהן צורכות מגיע מקור ירוק ולא נרכש כחלק מחבילה שהן רוכשות מחברות חלוקת חשמל רגילות שמחזיקות בתמהיל של אנרגיה ירוקה ואנרגיה פוסילית. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker