החל ב-2 בפברואר: רוב המסחר בבורסה יתחיל ב-10:00

המשמעות היא קיצור שעות המסחר ברבע שעה ■ הבורסה: "מתאימים את שעת הפתיחה למקובל בבורסות באירופה"

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין הבורסה לניירות ערך
בניין הבורסה לניירות ערךצילום: אייל טואג

דירקטוריון הבורסה החליט לדחות ב-15 דקות את שעת פתיחת המסחר במניות הכלולות במאגר "תמר" של הבורסה, ביחידות בקרנות סל, ביחידות של קרנות חוץ וביחידות של קרנות נאמנות סגורות. כך שלמעשה מדובר בדחיית הפתיחה של חלק מרכזי מהמסחר. לפי הבורסה, בכך היא מתאימה את שעת מסחר הפתיחה בתל אביב למקובל בבורסות באירופה.

במאגר "תמר" נכללות יותר מ-300 מניות שעומדות בתנאי סף ובהן 10% לפחות של החזקות ציבור בשווי מינימלי של 20 מיליון שקל. שלב מסחר הפתיחה בניירות ערך אלו יתקיים מדי יום במועד אקראי, בין 9:59 ל-10:00. בהתאם, תחילת המסחר בנגזרים תדחה אף היא ב-15 דקות ותתקיים בשעה 9:45. מועד מסחר הפתיחה במניות שאינן כלולות במאגר "תמר" ובניירות ערך המירים הנסחרים בשוק המניות, יישאר ללא שינוי ויתקיים מדי יום בשעה 10:15. השינויים האמורים במועדי המסחר יחלו ב-2 בפברואר 2020.

במארס אשתקד ביקשה הבורסה לקצר את שעות המסחר ולהתחילו בשעה 10:00 יחד עם קיצור המסחר בימי ראשון לארבע שעות בלבד. בקשה זו נדחתה אז על ידי ועדת השוק המשני של רשות ניירות ערך, בעיקר מחשש שהקיצור יגרום לפגיעה במסחר ובנזילות.

בד בבד עם דחיית הבקשה, המליצה אז הוועדה לבורסה לבחון אפשרות לפתוח את המסחר בימי שישי במקום בימי ראשון ביום מסחר מקוצר, עד 14:30 כפי שהוצע. המעבר למסחר ביום שישי ייצור סנכרון עם הבורסות ברחבי העולם ויפתח את השוק הישראלי לשחקנים זרים, שעד כה נרתעו מהמסחר בישראל בשל קיום המסחר ביום החופשי שלהם. סנכרון המסחר לימי המסחר ברחבי העולם יכול גם לסייע בצירופה של ישראל למדדים בינלאומיים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker