הראל משקיעה 380 מיליון שקל בקמפוס משרדים בסן פרנסיסקו

שווי עסקת הרכישה שמבצעת הראל עם קרן הריט האמריקאית Paramount Group הוא 2.5 מיליארד שקל ■ הראל תחזיק 33% מהזכויות בקמפוס המשרדים

ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רחובות סן פרנסיסקוצילום: Lucky-photographer / Shuttersto
ג'ניה וולינסקי

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים ממשיכה להרחיב את נוכחותה בשוק הנדל"ן בסן פרנסיסקו ורוכשת נכס משרדים רביעי בעיר. זו רכישה משותפת עם קרן ריט ציבורית אמריקאית, Paramount Group, ושווייה נאמד ב-2.5 מיליארד שקל. הראל תחזיק ב-33% מהזכויות בקמפוס ותשקיע סך של 380 מיליון שקל מההון העצמי.

איציק טאוויל, סמנכ"ל בכיר ומנהל אגף הנדל"ן ואגף האשראי בקבוצת הראל ביטוח ופיננסיםצילום: מיה כרמי-דרור

הנכס הוא קמפוס הכולל שני בנייני משרדים הממוקמים במרכז העסקים הראשי בעיר, בשטח כולל של כ-750 אלף רגל. אחד הבניינים הוא בן 21 קומות והשני הוא בן 40 קומות. הבניינים מושכרים בשיעור תפוסה ממוצע של כ-94%. חלק ניכר משטחי אחד הבניינים מושכר לחברת טכנולוגיה גדולה, ויתר השטחים מושכרים בעיקר למשרדי עו"ד, רו"ח וחברות טכנולוגיה נוספות.

התוכנית העסקית עבור הנכס כוללת השכרה של יתרת השטחים הפנויים, וכן תוכנית השקעות אשר תאפשר העלאה של דמי השכירות לאורך תקופת ההחזקה בנכס. הנכס ינוהל על ידי Paramount Group, ששווי השוק שלה גבוה מ-3 מיליארד דולר, יש לה ניסיון נרחב בשוק המקומי, וזו לא העסקה הראשונה שהראל מבצעת עמה.

הבניינים שנרכשו בסן פרנסיסקו

שוק המשרדים בסן פרנסיסקו הוא מוקד משיכה לחברות טכנולוגיה, ונהנה מביקוש הולך וגובר מחד ומהיצע מוגבל מאידך, כתוצאה ממגבלות רגולטוריות אשר מגבילות את הבנייה בעיר. בשנים האחרונות מתאפיין השוק בעליות משמעותיות ומתמשכות בדמי השכירות לצד גידול בשווי הנכסים באזור.

מהראל נמסר: "מדובר באפיק השקעות גדל והולך עבור הראל, לצד קבוצות מוסדיות גדולות אחרות, הנובע מהשאיפה להגביר את הנוכחות באפיקי השקעה בעלי תשואה יציבה יחסית, ריאלית ושאינה קשורה ישירות ומיידית למדדי שוקי ההון. ההשקעה בנדל"ן ישיר בחו"ל, תורמת לפיזור ההשקעות מבחינה גיאוגרפית וסקטוריאלית, ונעשית במטרה להניב תשואה שוטפת ויציבה ברמת סיכון נמוכה יחסית, גם על רקע הגאות הנמשכת במחירי הנכסים הסחירים והלא-סחירים". 

מניית קבוצת הראל ביטוח

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker