האקזיט של משפחת ורטהיימר: מכרה לקרן מניבים נדל"ן ב-635 מיליון שקל

קרן הריט מניבים רכשה מוורטהיימר שלושה מתחמים באזור התעשייה תפן ומתחם נוסף באזור התעשייה בנהריה ■ ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) שינבעו מהנכסים החדשים מוערכות ב-48.6 מיליון שקל, המשקפות תשואה של כ-8%

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
איתן ורטהיימר
איתן ורטהיימרצילום: מוטי קמחי

משפחת ורטהיימר, שהונה מוערך ב-9.5 מיליארד דולר, מכרה לקרן הריט מניבים ארבעה מתחמי תעשייה בצפון הארץ בתמורה ל-635 מיליון שקל. משפחת ורטהיימר היתה בעבר הבעלים של חברות התעשייה ישקר וטכנולוגיית להבים - שנמכרו לברקשייר התאוויי ול-Pratt & Whitney, בהתאמה. שתי העסקות הפכו אותה לאחת מהמשפחות העשירות בישראל.

בעסקה הנוכחית, חברה פרטית של משפחת ורטהיימר, אולד איי (Old I), מכרה למניבים שלושה מתחמי תעשייה באזור התעשייה תפן ומתחם נוסף באזור התעשייה בנהריה. המתחמים מושכרים לחברת טכנולוגיית להבים, המייצרת להבים למנועי סילון, ולחברות בנות שלה.

המתחמים בתפן משתרעים על שטח של כ-115 דונם, שעליהם בנויים שלושה קמפוסים: קמפוס להבים - כ-80 דונם המושכרים לחברת טכנולוגיית להבים, שהיא חברה בת של Pratt & Whitney, כולל תשעה מבנים, בשטח בנוי של כ-36.5 אלפי מ"ר; קמפוס טורבין ג'ט - כ-25 דונם המושכרים לחברת טורבין ג'ט (חברה בת של חברת טכנולוגיית להבים) כולל שלושה מבנים, בשטח בנוי של כ-15 אלפי מ"ר.

אזור התעשייה תפן
אזור התעשייה תפןצילום: ירון קמינסקי

הנכס השלישי הוא מתחם טקג'ט - כ-10 דונם המושכרים לטקג'ט אירופוילס (חברה בבעלות משותפת של טכנולוגיית להבים ורולס-רויס אוברסיז הולדינגס). המתחם בנהריה משתרע על שטח של כ-51 דונם, שעליהם בנויים שישה מבנים ומבני עזר, בשטח בנוי של כ-24 אלפי מ"ר. גם מתחם זה מושכר במלואו לחברת טכנולוגיית להבים. הסכמי השכירות עם השוכרים הם צמודי מדד, לתקופה רציפה של כ-9.5 שנים, עד יוני 2029.

מניבים היא קרן הריט השלישית שהוקמה בישראל, לאחר ריט 1 וסלע קפיטל נדל"ן. במהלך הרבעון הראשון של 2017, השלימה הקרן הנפקה ראשונה (IPO), שבה גייסה 63 מיליון שקל מהציבור, לפי שווי של 320 מיליון שקל לאחר הכסף. בקרן מושקעים כמה גופים מוסדיים גדולים, ובהם פועלים שוקי הון, מיטב דש  אי.בי.אי, אוניברסיטת בר אילן, הלמן אלדובי וקרן הפנסיה גלעד. מניבים נסחרת בבורסה לפי שווי של כ-900 מיליון שקל.

מניבים העריכה כי ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) שינבעו מהנכסים החדשים מסתכמות ב-48.6 מיליון שקל - המשקפות תשואה שנתית של 7.65% על התמורה. לאחר השלמת העסקה, צפוי ה-NOI השנתי של הקרן, בתפוסה מלאה, להסתכם ב-109-108 מיליון שקל בשנה (כולל השלמת רכישת הבניין הנוסף שרכשה החברה ברעננה). השטח של כלל הנכסים בחברה, עם השלמת העסקות, יסתכם בכ-184 אלף מ"ר עילי לשימושים שונים וכ-23 אלף מ"ר חניונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker