אלקטרה תקים חניון תת-קרקעי בכניסה לירושלים בתמורה ל-320 מיליון שקל

החניון, שימוקם בשדרות שז"ר בכניסה המערבית לעיר, יכלול 1,370 מקומות חניה ■ קיימת אופציה לביצוע עבודות נוספות בפרויקט, בשווי של 155 מיליון שקל - ובמקרה כזה התמורה לאלקטרה תסתכם ב-475 מיליון שקל

ערן אזרן
גשר המיתרים בכניסה לירושלים
גשר המיתרים בכניסה לירושליםצילום: אמיל סלמן

אלקטרה בע"מ, הנמנית עם קבוצת אלקו שבשליטת משפחת זלקינד, זכתה במכרז להקמת חניון תת-קרקעי ברחוב שז"ר בירושלים, כחלק מפרויקט הכניסה לעיר. מי שתבצע את הפרויקט, תמורת 320 מיליון שקל, היא אלקטרה תשתיות, חברה בת של אלקטרה בע"מ. הפרויקט מתווסף לצבר העבודות של קבוצת אלקטרה, שהסתכם בסוף ספטמבר ב-14.4 מיליארד שקל.

מוריה החברה לפיתוח ירושלים, שפירסמה את המכרז, שומרת לעצמה אופציה להורות על ביצוע עבודות נוספות בעלות של כ-155 מיליון שקל, לרבות עבודות אחזקה בעלות של 80 מיליון שקל. במקרה כזה, התמורה הצפויה לאלקטרה בגין הפרויקט תסתכם ב-475 מיליון שקל.

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה
איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרהצילום: זיו קורן

החניון התת-קרקעי יכיל 1,370 מקומות חניה, הפרדה מפלסית ומעבר תת-קרקעי להולכי רגל. עבודות ההקמה יחלו בחודש הקרוב וצפויות להסתיים תוך 42 חודשים. מעבר לכך, אם מוריה תממש את האופציה הנתונה לה, תקופת תחזוקת החניון הכוללת תימשך עד עשר שנים ממועד סיום ההקמה.

פרויקט זה מתווסף לפרויקטים משמעותיים נוספים שבהם זכתה אלקטרה בע"מ בשנה האחרונה, באמצעות אלקטרה תשתיות ואלקטרה בנייה: עבודות תשתית למסילת 431 עבור רכבת ישראל (385 מיליון שקל); עבודות בנייה בפרויקט לנדמרק ת"א (715 מיליון שקל); הרחבת מתקן הטיפול הביולוגי בשפד"ן (605 מיליון שקל); הוספת נתיב בכביש 20 במסגרת פרויקט הנתיבים המהירים (430 מיליון שקל);  בניית קמפוס אמדוקס ברעננה (330 מיליון שקל); ועוד.

אלקטרה בע"מ, באמצעות החברות הבנות שבבעלותה, פועלת בחמישה מגזרי פעילות: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל; פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל; שירות ואחזקה; פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום; ומגזר הזכיינות. החברה סיכמה את תשעת החודשים הראשונים של 2019 עם עלייה של כ-15% בהכנסות לכ-5.14 מיליארד שקל, ועם עלייה ברווח מפעילויות נמשכות לכ-225 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker