פנאקסיה הישראלית הצטרפה לארגון הקנאביס הרפואי EUMCA

הארגון הוקם במטרה להעניק לממשלות תמיכה במדיניות הבריאות ולהנגיש עבורם מידע לגבי טיפולים יעילים בקנאביס רפואי ■ מזכ"לית EUMCA: "קוראים לארגונים נוספים, קטנים כגדולים, להצטרף אלינו"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה
ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיהצילום: עופר וקנין

חברת הקנאביס פנאקסיה ישראל הודיעה על הצטרפותה כחברה מייסדת של ההתאחדות האירופית של תעשיית הקנאביס הרפואי, EUMCA – European Medicinal Cannabis Association. מדובר בארגון ללא כוונת רווח, הממוקם בבריסל והוקם במטרה להעניק לממשלות תמיכה במדיניות הבריאות ולהנגיש עבורם מידע לגבי טיפולים יעילים בקנאביס רפואי.

בארגון - שבו חברות ענקית הקנאביס טילריי, Bundesverband der Pharmazeutischen Industrie (BPI) ,Cannaflos ,Comm-Op Europ ,Ethical Medicines Industry Group (EMIG) ,Iqanna ,Iqanna ,Materia Ventures ,MSSV – ינסה לקדם מדיניות כלל אירופית. הארגון מייצג חברות הפועלות בסטנדרט אתי נאות בתחומי האספקה והייצור של הקנאביס הרפואי, ומטרתו לאפשר לספקים לקבל הכרה רשמית בתנאים שהם מחזיקים, וכן בטיפולים מבוססי-קנאבינואידים התואמים את הסטנדרטים המדעיים האירופיים המקובלים של איכות, יעילות ובטיחות.

סיטה שוברט, מזכ"לית EUMCA, מסרה: "אנו שמחים כי השורה הראשונה של יצרניות, ספקיות וארגונים בתחום הקנאביס הרפואי בעולם הצטרפו להתאחדות, ומצפים לפעול עמן לשם יצירת מסגרת של סטנדרטים רגולטוריים לרישום מוצרים וחברות, שלתוכה יוכלו להיכנס בבטחה כל המדינות החברות באיחוד. מטרה זו תושג רק בעזרת עדויות מדעיות מוצקות, הנשענות על יצרנים ומפיצים בעלי סטנדרטים אתיים גבוהים, שעברו וקיבלו תקני EU-GMP. לפיכך, החברות המייסדות שלנו הן ארגונים שעומדים בתקנים אלה, ואף הספיקו לקדם את הידע וההבנה של העולם את התחום. 

"כיום רק אחד מכל 300 אלף מטופלים באירופה בעל נגישות לטיפול מבוסס קנאביס רפואי, ואנו סבורים כי זהו מצב לא הוגן. אנו קוראים לארגונים נוספים, קטנים כגדולים, להצטרף אלינו לקידום מחקר רפואי-מדעי, ולהביא קול אמין, שיניע ויעצב את המדיניות לשימוש אתי, ראוי ותקני בקנאביס רפואי ברחבי האיחוד".

ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה, מסר: "ההצטרפות להתאחדות האירופית, לצד החברות המובילות בעולם, בעלת חשיבות גדולה לנו, כחברה הנמצאת בהכנות מסיביות ליצוא לאירופה. יכולות המחקר ופיתוח והייצור בתקנים המחמירים ביותר שלנו מאפשרים לנו לעמוד כשחקן לצד ענקיות התעשייה. ההצטרפות להתאחדות היא חוליה נוספת בדרכנו להשלמת ההכנות ליצוא במדינות אירופה, ואין לי ספק כי תהיה לכך תרומה אסטרטגית גדולה לפנאקסיה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker