קרן מניבים מכפילה את סך נכסיה: רכשה ארבעה מתחמי תעשייה ב-635 מיליון שקל

מניבים העריכה כי ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) שינבעו מהנכסים החדשים מסתכמות בכ-49 מיליון שקל - המשקפים תשואה שנתית של כ-7.7% על התמורה ■ לאחר השלמת העסקה, צפוי ה-NOI השנתי של הקרן, בתפוסה מלאה, להסתכם ב-109-108 מיליון שקל בשנה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אברם, מנכ"ל קרן הריט מניביםצילום: אייל טואג

מגה עסקה לקרן הריט מניבים: הקרן, בניהולו של עופר אברם, רכשה ארבעה מתחמי תעשייה, אחסנה ומשרדים - שלושה מתחמים הממוקמים באזור התעשייה תפן ומתחם נוסף הממוקם באזור התעשייה בנהריה - בתמורה ל-635 מיליון שקל.

המתחמים בתפן משתרעים על שטח של כ-115 דונם, שעליהם בנויים שלושה קמפוסים: קמפוס להבים - כ-80 דונם המושכרים לחברת טכנולוגיית להבים, שהינה חברה בת של Pratt & Whitney, כולל תשעה מבנים, בשטח בנוי של כ-36.5 אלף מ"ר; קמפוס טורבין ג'ט - כ-25 דונם המושכרים לחברת טורבין ג'ט בע"מ (חברה בת של חברת טכנולוגית להבים) כולל שלושה מבנים, בשטח בנוי של כ-15 אלף מ"ר; הנכס השלישי הוא מתחם טקג'ט - כ-10 דונם המושכרים לטקג'ט אירופוילס (חברה בבעלות משותפת של טכנולוגית להבים ורולס-רויס אוברסיז הולדינגס). המתחם כולל שני מבנים מחוברים בשטח בנוי של 7,000 מ"ר. מתחמים אלו כוללים זכויות בנייה נוספות במפלס הקרקע המוערכות בשלב זה ב-11 אלף מ"ר.

המתחם בנהריה משתרע על שטח של 51 דונם, שעליהם בנויים שישה מבנים ומבני עזר בשטח בנוי של כ-24 אלף מ"ר. גם מתחם זה מושכר במלואו לחברת טכנולוגית להבים. מתחם זה כולל זכויות בנייה נוספות במפלס הקרקע המוערכות בשלב זה ב-4,000 מ"ר.

הסכמי השכירות עם השוכרים הינם צמודי מדד, לתקופה רציפה של 9.5 שנים, עד יוני 2029. מרבית המבנים הינם נכסים איכותיים לתעשייה/אחסנה, והינם מתוחזקים, בצורה מלאה על ידי השוכרים. המבנים המשמשים לייצור, כוללים השקעות רבות שבוצעו בהם במהלך השנים.

בתמורה לרכישת הנכסים, תשלם הקרן 500 מיליון שקל בתוספת מע"מ, עבור הנכסים בתפן ו-135 מיליון שקל בתוספת מע"מ, עבור הנכסים בנהריה - ובסך הכול כ-635 מיליון שקל כאמור, בתוספת מע"מ. בגין הרכישה, צפויה החברה לשאת בתשלום מיסים והוצאות עסקה בסכום מוערך של כ-39 מיליון שקל, בעיקר מס רכישה (38.1 מיליון שקל).

אזור התעשייה תפןצילום: ירון קמינסקי

התשלום הראשון על חשבון התמורה, בשיעור של 30%, שולם במועד החתימה על ההסכמים, וכנגדו מניבים זכאית לקבלת 30% מהכנסות דמי השכירות בגין הממכר החל ממועד זה, שישולמו לה במועד ההשלמה של העסקה. יתרת התמורה תשולם תוך 21 יום ממועד החתימה על ההסכמים. התשלום הראשון על חשבון התמורה ממומן מתוך המזומנים שברשות הקרן. בכוונת הקרן לממן את יתרת התמורה מתוך יתרת המזומנים שברשותה וכן באמצעות גיוס חוב ו/או הון.

מניבים היא קרן הריט השלישית שהוקמה בישראל, לאחר ריט 1 וסלע קפיטל נדל"ן. במהלך הרבעון הראשון של 2017, השלימה הקרן הנפקה ראשונה (IPO), שבה גייסה 63 מיליון שקל מהציבור, לפי שווי של 320 מיליון שקל לאחר הכסף. בקרן מושקעים כמה גופים מוסדיים גדולים, ובהם פועלים שוקי הון, מיטב דש  אי.בי.אי, אוניברסיטת בר אילן, הלמן אלדובי וקרן הפנסיה גלעד. מניבים נסחרת בבורסה לפי שווי של כ-900 מיליון שקל.

מניבים העריכה כי ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) שינבעו מהנכסים החדשים מסתכמות בכ-48.6 מיליון שקל - המשקפים תשואה שנתית של כ-7.65% על התמורה. לאחר השלמת העסקה, צפוי ה-NOI השנתי של הקרן, בתפוסה מלאה, לעמוד על כ-109-108 מיליון שקל בשנה (כולל השלמת רכישת הבניין הנוסף שרכשה החברה ברעננה). היקף כלל הנכסים של החברה, עם השלמת העסקאות, יעמוד על כ-184 אלף מ"ר עילי לשימושים שונים וכ-23 אלף מ"ר חניונים.

שרון שוופי, יו"ר מניבים, אמרה: "העסקה שנחתמה הינה בהיקף משמעותי ומהווה קפיצת מדרגה למניבים. העסקה תואמת את אסטרטגיית החברה להשקעה בנכסי תעשיה ולוגיסטיקה איכותיים, בהסכמים ארוכי טווח, ובתשואה טובה למשקיעי החברה. הנכסים מושכרים לשוכרים איכותיים. יחד עם מגדל מניבים-מיטב שהשלמת הקמתו צפויה בהמשך השנה, מניבים צפויה להקדים את יעדי הצמיחה שהגדרנו, לטובת בעלי המניות של החברה".

עופר אברם, מנכ"ל מניבים, אמר: "רכישת הנכסים האיכותיים בצפון הארץ תגדיל באופן משמעותי את היקף נכסי הקרן, שצפוי לעמוד על כ-1.5 מיליארד שקל, המהווה הכפלה של היקף הנכסים שלנו כיום. העסקה מאפשרת למניבים לנצל באופן מיידי חלק משמעותי מהמזומן שברשותה, וכמעט להכפיל את הפרמטרים התפעוליים והפיננסיים של החברה. מעבר לשימוש במזומן שבידינו, בכוונתנו לממן את העסקה בעיקר באמצעות גיוס חוב ו/או הון. במהלך השנה הקרובה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker