האיש שגייס בישראל אג"ח בסך 690 מיליון שקל נעצר בגין תקיפת חברתו

מייקל שהה, בעל השליטה בחברת דלשה קפיטל, נעצר בניו יורק פעמיים בשלהי 2019 ■ חברתו, הוואנה צ'מולי, טענה שהוא גרם לחבלות בגופה, לאחר שדחף אותה על הקיר ולרצפה ■ שהה: "זו סחיטה של אישה שלא רצתה לצאת מהבית לעבוד"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
מייקל שהה
מייקל שההצילום: Eugene Gologursky / Getty Images

מייקל שהה, בעל השליטה בחברת דלשה קפיטל שגייסה בישראל 690 מיליון שקל מהמוסדיים, נעצר בניו יורק פעמיים בשלהי 2019. המעצר הראשון התרחש לאחר שהואשם לכאורה על ידי חברתו הדוגמנית בהוואנה צ'מולי בתקיפתה.

על פי פרסומים זרים, בין היתר ב"ניו יורק פוסט", TheRealDeal ו-Bowery Boogie, שהה נעצר ב-29 בספטמבר, לאחר שחברתו הדוגמנית הזמינה שוטרים לדירה שבבעלותו ביונין סקוור בעיר. צ'מולי טענה כי הוא גרם לפציעתה ולחבלות בגופה ולשסע בשפתה, לאחר שדחף אותה על הקיר ולרצפה.  

בעקבות התלונה, כך עולה מהפרסומים, המיליארדר נעצר והואשם בתקיפה והטרדה מחמירה. שהה התעקש בפני השוטרים שבאו לדירתו כי דווקא על חברתו לעזוב באופן מיידי את דירתו. הוא טען כי היא זאת שתקפה אותו, ניפצה שולחן קפה יוקרתי מזכוכית, הרסה נברשת בשווי 2,000 דולר וחבטה בראשו עם אגרופה. 

עוד עולה מהפרסומים ששופט בית המשפט הפלילי במנהטן הוציא צו האוסר על שהה לבוא בכל מגע עם צ'מולי. למרות צו ההרחקה, מסתמן כי השניים התפייסו, ושהה אף העניק לצ'מולי צמיד יוקרתי של קרטייה בשווי 11 אלף דולר. המעצר השני התרחש חודשיים לאחר מכן, בנובמבר, בעקבות ביזיון צו בית המשפט שהורה על הרחקתו של שהה - לאחר שצ'מולי הזמינה משטרה וטענה כי שהה הכה אותה בפניה.  

חברת הנדל"ן המניב דלשה קפיטל, הפועלת בניו יורק, סיכמה את תשעת החודשים הראשונים של 2019 עם הפסד של 11.6 מיליון דולר. בחודשים אלה הכניסה החברה 28.5 מיליון דולר מדמי שכירות ו-2.3 מיליון דולר מדמי ניהול. תיק הנכסים של החברה מורכב מ-44 מבנים, בשווי כולל של 896 מיליון דולר. החברה נהנית משיעורי תפוסה ממוצעים של כ-95% בנכסיה המניבים.

לחברה הון חוזר שלילי בסך 97.3 מיליון דולר בדו"ח המאוחד. הגירעון בהון החוזר נובע בעיקר מכך שבמסגרת התחייבויותיה השוטפת נכללו הלוואות של 96.4 מיליון דולר, מתוכן 87.5 מיליון דולר בגין נכסי פאר היל. הדירקטוריון הסביר שלחברה יש מקורות וחלופות ריאליות לאיתור מקורות חלופיים הנדרשים לה לעמוד בהתחייבויותיה, וכי אין בגירעון בהון החוזר להצביע על בעיית נזילות.

מייקל שהה מסר בתגובה: "התקרית קשורה בסחיטה כספית של אישה שלא רצתה לצאת מהבית לעבוד. הרשויות כאן כבר ראו זאת והציעו לי הסדר לא פלילי בשביל לסגור את התיק שנפתח נגדי. כל האשמות מתחילת הדרך היו שקריות ולוקח זמן להוכיח טענות שווא ועדות שקר, אבל בסופו של יום האמת תמיד מנצחת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker