אקסלנס במשא ומתן מתקדם לרכישת בית ההשקעות אלומות

בית ההשקעות אלומות, שבשליטת הקיבוצים, איבד בשנתיים האחרונות קרוב ל-7.5 מיליארד שקל מנכסיו בקרנות הנאמנות ■ סכום העסקה מוערך ב-40-30 מיליון שקל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חנה הולנדר, מנכ"לית אקסלנס
חנה הולנדר, מנכ"לית אקסלנסצילום: עודד קרני

לאחר שאיבד בשנתיים האחרונות קרוב ל-7.5 מיליארד שקל מנכסיו בקרנות הנאמנות, בית ההשקעות אלומות מנהל משא ומתן מתקדם למכירתו לבית ההשקעות אקסלנס של חברת הביטוח הפניקס. סכום העסקה מוערך ב-40-30 מיליון שקל.

אלומות, הנשלט בידי הקיבוצים, מנהל כיום כ-5 מיליארד שקל נכסים בחלוקה הבאה: 2.5 מיליארד שקל בקרנות נאמנות, שבשיא היו עם היקף נכסים של 10 מיליארד שקל; מיליארד שקל בניהול תיקים; ועוד 1.3 מיליארד שקל בקרנות הוסטינג כלומר קרנות שבית ההשקעות נותן להם שרותי בק אופיס לקרנות, אולם לא מדובר בנכסים של בית ההשקעות - כך שבפועל בבית ההשקעות מנוהלים נכסים בשווי 3.5 מיליארד שקל.

משיחה עם מקורב לשעבר לאלומות עולה כי חלק לא מבוטל ממנהלי ההשקעות הבכירים שהיו באלומות עזבו, וכך גם חלק לא מבוטח מאנשי המכירות של בית ההשקעות. כיום מועסקים בבית ההשקעות כ-25 עובדים.

לאחר הרכישה בכוונת בית ההשקעות אקסלנס, המנוהל בידי חנה הולנדר, למזג את הקרנות לתוך חברת הקרנות שלו, תוך שהוא שומר על קרנות אלומות עם הדירוגים הגבוהים. באקסלנס מקווים להיעזר במערך המכירות הקיים שלהם כדי להרחיב את הנכסים של בית ההשקעות.

כיום אקסלנס נהנה מדירוג איכותי בציון 10 במערכת הבנקאים, ואולם מכיוון שהם חסרים בקרנות מדורגות, באקסלנס מקווים כי הרכישה של אלומות תעזור להם במלחמת הקרנות.

אותו מקורב לשעבר ציין כי המחיר שאקסלנס צפויה לשלם הוא בהחלט מחיר סביר, שכן על פי הערכות ההכנסות ממכירות של אלומות מסתכמות ב-25-24 מיליון שקל בשנה, והסכום תואם מכפיל של 1.2 על המכירות. מחיר הרכישה משקף את פעילות הקרנות והתיקים ואילו את השאר - הוסטינג ומסחר בניירות ערך למעשה אקסלנס יקבל בחינם. 

בעסקה ירכשו באקסנס את החברה ולא את הפעילות, כפי שבוצעו בעבר כל עסקות הקרנות לאחר ועדת בכר, ורכישת הפעילות יצרה מגן מס. נראה כי הפעם, לאור המחיר, באקסלנס לא ניסו ללכת לכיוון הזה.

אין זו הפעם הראשונה שבה אקסלנס והחברה האם, הפניקס, מנסים לרכוש בית השקעות. לפני כחודש התברר כי הפניקס הציעה לרכוש את בית ההשקעות הלמן אלדובי, אולם בבית ההשקעות לא ממש אהבו את הצעת המחיר של הפניקס - ודחו את ההצעה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker