שלי אפלברג
שלי אפלברג

קבוצת ביג מרכזי קניות קיבלה היתר בנייה לדיפון וחפירה עבור פרויקט ביג פאשן גלילות, שייבנה בצמוד לסינמה סיטי גלילות בהרצליה. מנכ"ל קבוצת ביג, חי גאליס, אמר היום (רביעי) ל-TheMarker: "עבדנו קשה מאוד במשך שנים רבות לקבל את ההיתר, נשמות טובות ניסו לעצור ולחסום אותנו, וטענו שלא נקים את הפרויקט. לקח לנו ארבע שנים - אבל הצלחנו להתגבר על כל ההתנגדויות ולקבל היתר בנייה".

בפרויקט צפויים להיות מושקעים 1.7 מיליארד שקל. גאליס אמר: "אני מקווה ומאמין שזה תחילתו של מסע של 3.5 שנים להשקת הפרויקט. אני צופה שהוא יהיה מבין שלושת הקניונים המובילים בישראל. כבר כיום יש לנו חוזים עם הרשתות המובילות שיאכלסו לפחות 80% מהמתחם. הן היו אתנו כבר מהרגע שרכשנו את הקרקע בתמורה ל-180 מיליון שקל. הן היו יכולות לבחור בקניון מתחרה".

לדברי גאליס, "תמהיל הקניון יהיה מותאם לחוויית הקניות החדשנית והייחודית שמחפש קהל הלקוחות, שלא רץ יותר לכל מרכז קניות שפותחים". ביג מתכננת לבנות בנייני משרדים ומערכת חניונים תת-קרקעיים. הפרויקט ישתרע על 44 דונם - כ-20.5 דונם רכשה ביג בתמורה ל-180 מיליון שקל, ו-23.5 דונם נוספים נמצאים בבעלות חברת חוף התכלת ומשפחת פרידמן, המנוהלת על ידי אלייד.

תמונה של ביג פאשן אשדוד
ביג פאשן אשדודצילום: גדי קבלו

ב-2019 החלו השותפות בפרויקט בפיתוח האזור; הנגשת הגישה מכבישי 2, 5 ו-20, ופיתוח אזור תחנת הרכבת, שתמוקם בסמוך למתחם. הקומפלקס שבשלב הראשון יחובר למתחם סינמה סיטי, יכלול 25 אלף מ"ר של שטחי מסחר ו-70 אלף מ"ר של בניינים רבי קומות, וגם חניונים תת-קרקעיים שיציעו כ-3,000 מקומות חניה.

גאליס סיפר כי ביג החליטה להשקיע כ-5.6 מיליון שקל בחברת הקורקינטים אינוקים (Inokim). לדבריו, "זהו המותג מספר אחד בעולם והכי מצליח בישראל".

מדוע ביג החליטה להשקיע מחוץ לתחום התמחותה?

"אנו עוסקים לא מעט שנים בפרויקטים בנושא האנרגיה הירוקה. פרויקט הסולאר שלנו הוא אחד המוצלחים עם התשואות הטובות ביותר, ואנו מחפשים עוד השקעות בתחום זה. הקורקינטים משתלבים עם התפישה של העתיד שלפיה בערים הגדולות הרגולציה תפחית במכוון את השימוש ברכבים עקב הנזק לסביבה. תל אביב כבר הבהירה שהיא תייצר שלושה נתיבים נפרדים, להולכי רגל, אופניים חשמליים וקורקינטים ומכוניות. לכן אנו חושבים שהקורקינטים נכנסים לריק הקיים מבחינה תחבורתית, ובעתיד גם יתרחשו פחות תאונות לאחר ההפרדה. מעבר לכך עשינו בעבר השקעות ניסיוניות נוספות בתחומים אחרים".

איך הלקוחות יחזרו עם שקיות קניות הביתה על קורקינט?

"לא כולם חוזרים עם עגלת קניות. יש לקוחות שבאים לרכוש זוג נעליים או שמפו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker