איילה פארמה בוחנת גיוס של 75–100 מיליון דולר בנאסד"ק

החברה, שבה שותפות ענקיות הפארמה נוברטיס ו–BMS, מפתחת תרופות מותאמות אישיות למחלות סרטן נדירות ■ איילה פארמה הציגה נתונים חיוביים ראשוניים בשלב השני של הניסוי הקליני בתרופה לטיפול בסרטן הנדיר של בלוטות הרוק

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעבדה לחקר הסרטן
מעבדה לחקר הסרטןצילום: Elaine Thompson / AP

איילה פארמה בוחנת הנפקה בנאסד"ק וגייסה את סיטי וג'פריס כבנקי השקעות. החברה, שהוקמה בסוף 2017, פועלת בתחום החם של אונקולוגיה מדייקת — כלומר, תרופות למחלות סרטן שמבוססות על מידע הנוגע למבנה הגנטי של החולה ונתונים על הקשר בין מבנה גנטי מסוים לסבירות שהחולה יגיב למנגנון הפעולה של התרופה.

החברה מפתחת תרופות שמעכבות את האנזים Gamma secretase, המפעיל את החלבון Notch, שפעיל יותר בסוגים מסוימים של סרטני מוצקים וסרטני דם. ארבעת החלבונים ממשפחת Notch אחראים להעברת מסרים מתוך ואל התא, והם מעורבים בתהליך התפתחות העובר והתמיינות התא, התפתחות מערכת העצבים וכן פעיל במערכת הלב והנשימה.

בבני אדם בוגרים תפקידו מוגבל יחסית, אך הוא מגביר את פעילותו כתוצאה ממוטציות שהוא עובר. לכן, באיילה פארמה מעריכים כי בחולים שמתאפיינים בביטוי יתר של Notch יש סיכוי גבוה יותר שעיכובו יגרום לשליטה בתהליך הסרטני.

איילה פארמה, שמנוהלת על ידי ד"ר רוני ממלוק, מפתחת שתי תרופות שהיא קיבלה ב–2017 בהסכם רישוי מחברת BMS, בתמורה להקצאת מניות. המוצר הראשון והמוביל של החברה הוא AL 101 שמיועד לטיפול ב–ACC, שהוא סרטן נדיר של בלוטות הרוק. רק 1,200 איש מאובחנים בסוג זה של סרטן מדי שנה בארה"ב ו–900 חולי ACC מתים מדי שנה. כיום הטיפול היחיד הוא ניתוח להסרת הגידול והקרנות, אך עד היום לא אושרה אפילו תרופה אחת לטיפול במחלה.

איילה פארמה הציגה נתונים ראשונים מניסוי קליני בשלב השני בכנס האגודה האמריקאית לאונקולוגיה, שהתקיים ביוני 2019. לפי הנתונים שהוצגו, מבין 18 ממשתתפי הניסוי שעברו אנליזה — ארבעה חוו תגובה חלקית, ובעוד שבעה המחלה התייצבה, כך שב–60% מהחולים הושגה שליטה במחלה לאחר טיפול של שמונה שבועות.

יו"ר צ'ק פוינט, מריוס נכט
בין המשקיעים: יו"ר צ'ק פוינט, מריוס נכטצילום: עופר וקנין

המוצר של איילה פארמה קיבל במאי 2019 מעמד של תרופת יתום מ–FDA, שמבטיח לה בלעדיות של שבע שנים לאחר תחילת שיווק התרופה.

התרופה השנייה שאיילה פארמה מפתחת היא AL 102, שפועלת במנגנון זהה כדי להגדיל את הביטוי של החלבון BCMA על מעטפת התא הסרטני בחולי סרטן הדם מיאלומה נפוצה ולהקל על השמדתם. איילה מפתחת תרופה זו בשיתוף עם חברת נוברטיס שמפתחת גם היא תרופה למיאלומה נפוצה.

נוברטיס היא גם אחת מבעלות המניות הגדולות באיילה פארמה, לאחר שהשקיעה 10 מיליון דולר במסגרת סבב הגיוס השני שביצעה החברה במאי 2019, לצד חברת SBI ומשקיעיה הראשונים של החברה. קודם לכן גייסה איילה פארמה 17 מיליון דולר בסבב הגיוס הראשון באפריל 2018, שבו השתתפו המשקיעים שהקימו את החברה: Israel Biotech Fund, קרן a-Moon של מריוס נכט, יו"ר צ'ק פוינט וחברת הביטוח הראל.

הנפקה או גיוס הון מבעלי המניות

איילה פארמה, שמעסיקה 30 עובדים ברחובות ובשיקגו, בוחנת את ההנפקה בנאסד"ק לצד אופציה של גיוס הון נוסף מבעלי מניותיה הקיימים, כדי לממן את הניסויים הקליניים בשתי התרופות המובילות שלה ולהיכנס לפיתוח תרופות מבוססות מסלול ה–Notch בהתוויות נוספות, כמו סרטן השד מסוג Triple Negative Breast Cancer (סוג של סרטן השד שזוכה באחרונה לריכוז משאבי מחקר גדולים משום שאין לו מענה תרופתי) ולוקמיה מסוג T-ALL.

נראה כי היקף הגיוס בהנפקה בנאסד"ק לא יהיה נמוך מ–75–100 מיליון דולר ובעלי המניות הנוכחיים שכוללים בעלי מניות נזילים — כמו נוברטיס וקרן a-Moon — לא יסכימו לדלל את אחזקותיהם בשווי נמוך מ–400–500 מיליון דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker