מניית עדיקה זינקה ב-23%: "המכירות בארה"ב קפצו פי ארבעה ברבעון האחרון"

עדיקה, שבשליטת קבוצת גולף, דיווחה כי בהתאם להערכותיה המקדמיות המבוססות על המידע והנתונים הקיימים, ההכנסות מפעילות המגזר הבינלאומי - בעיקר מכירות בארה"ב - צפויות להסתכם בכ-12 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
חנות הפופ אפ של עדיקה בסוהו, ניו יורק
חנות הפופ אפ של עדיקה בסוהו, ניו יורקצילום: שיר לוי

מניית רשת האופנה המקוונת עדיקה זינקה במסחר ב-23%, ובכך השלימה עלייה של 132% מאז השפל באוגוסט 2019. גם לאחר הזינוק, מחיר המניה עדיין נמוך ביחס למחיר שבו החלה החברה להיסחר במארס 2018 - 8.6 שקלים - לאחר ההנפקה הראשונית (IPO). שווי עדיקה מסתכם כעת בכ-141 מיליון שקל, ביחס לשווי של כ-167 מיליון שקל לאחר ההנפקה הראשונית.

הזינוק במניית עדיקה נרשם לאחר שהחברה, שבשליטת קבוצת גולף, דיווחה כי בהתאם להערכותיה המקדמיות, המבוססות על המידע והנתונים הקיימים, ההכנסות מפעילות המגזר הבינלאומי - בעיקר מכירות בארה"ב - צפויות להסתכם בכ-12 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2019. ההכנסות הבינלאומיות ברבעון השלישי הסתכמו בכ-2.9 מיליון שקל, לאחר שבמחצית הראשונה של השנה (והראשונה לפעילות) ההכנסות הסתכמו בכ-300 אלף שקל בלבד.

בימים האחרונים נרשמה תנועה חריגה וערה במניית עדיקה בבורסה. בשבועיים האחרונים זינקה המניה בכ-20%. שלשום (א') נסחרה המניה במחזור חריג של 1.2 מיליון שקל ועלתה ב-5.7% מבלי שהחברה הוציאה דיווח מיוחד. לשם השוואה, מחזור המסחר היומי הממוצע במניית עדיקה הסתכם בשלושת החודשים האחרונים בכ-150 אלף שקל. התנועה החריגה מעלה חשש כי נתוני הביצועים בשוק האמריקאי זלגו אל השוק קודם שדווחו.

מ-2019 עדיקה פועלת לחדור לשוק האמריקאי. בספטמבר הודיעה הרשת כי חתמה על הסכם לקבלת שירותים במרכז הלוגיסטי בעיר ניו ג'רזי בארה"ב. במקביל, עדיקה פתחה ברבעון השלישי חנות "פופ אפ", בשטח של כ-250 מ"ר, ברחוב ברודווי בלב שכונת סוהו שבמנהטן. החנות נפתחה לתקופה של מספר חודשים בתקופת החגים האמריקאים. עדיקה אף עידכנה באותו מועד כי החלה בשיתופי פעולה עם מספר שחקניות גלובליות בתחום קמעונאות און ליין ואוף ליין.

דדי שוורצברג, מנכ"ל עדיקה, מסר: "בהמשך להודעות הקודמות שלנו בהן דיווחנו על התקדמות טובה מהצפוי של הפיילוט בשוק האמריקאי, אנו שמחים לבשר על תוצאות מרשימות גם ברבעון הרביעי לשנת 2019. ההסתכלות על שנת 2019 במלואה, מוכיחה שיש מקום לעדיקה מקום בשוק הבינלאומי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker