אלביט מערכות זכתה בחוזה לאספקת מערכת חץ דורבן לצה"ל בשווי 31 מיליון דולר

במסגרת החוזה תצייד אלביט את הנגמ"שים הגלגליים החדשים של צה"ל במהלך החמש השנים הקרובות ■ המערכת מסוגלת ליירט רקטות נגד טנקים ונגמ"שים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חץ דורבן
יורם גביזון

חברת אלביט מערכות, שבשליטת מיקי פדרמן, זכתה בחוזה ראשון בהיקף של 31 מיליון דולר ממנהל הרכש במשרד הביטחון הישראלי, לאספקת מערכות ההגנה האקטיבית חץ דורבן. המערכות פותחו על ידי החברה הבת תעש עבור נגמ"שי האיתן החדשים של צה"ל. החוזה יבוצע בחמש השנים הקרובות. 

במסגרת החוזה תצייד אלביט מערכות את הנגמ"שים הגלגליים החדשים של צה"ל במערכות חץ דורבן מסוג Iron Fist Light Decoupled. מדובר במערכת הגנה אקטיבית אוטונומית שפותחה נגד איומי נ"ט, והיא כוללת מכ"ם של חברת ראדא וחיישן אינפרא אדום מתוצרת אלישרא שבבעלות אלביט.

מניית אלביט מערכות

המערכת מסוגלת ליירט רקטות נגד טנקים ונגמ"שים, כמו RPG, טילי נ"ט מונחים ופגזי טנקים, באמצעות שיבוש תעופתם ובמידת הצורך באמצעות יירוטם. המערכת פועלת על בסיס הדף: החימוש המיירט מתפוצץ בקרבת טיל האויב, ומייצר הדף המסיט ומפרק אותו - כך שראש הטיל עצמו לא מתפוצץ, ועל כן היירוט אינו מסכן כוחות חי"ר ידידותיים בסביבה. זאת, בניגוד למעיל רוח שפוגע בראש הקרבי של הטיל, ובכך מייצר נזק שיורי גדול יחסית ומסכן את אנשי צוות הנגמ"ש.

בספטמבר 2019 זכתה תעש בחוזה אספקה לחיל הרגלים של צבא הולנד, שמשמעותו הגנה על 150 נמגמ"שים מדגם CV9035NL. שווי החוזה הוא 100 מיליון דולר. בדצמבר 2018 נבחרה מערכת חץ דורבן להגן על נגמ"שי ברדלי של צבא היבשה האמריקאי. שווי החוזה הוא 200 מיליון דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker