קנדוק של אהוד ברק וענקית הקנאביס Tilray חתמו על הסכם שיתוף פעולה

250 ק"ג קנאביס צפוי להגיע בימים הקרובים לישראל ■ אם יאושר היבוא, ייתכן שהוא יעזור למשרד הבריאות להתמודד עם המחסור החמור בקנאביס הרפואי

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אהוד ברק, יו״ר קנדוק (משמאל) ומייקל אורבך, דירקטור וממייסדי Tilray, היום במרכז ההפצה של ס.ל.א המפיצה את מוצרי קנדוק
אהוד ברק, יו״ר קנדוק (משמאל) ומייקל אורבך, דירקטור וממייסדי Tilray, היום במרכז ההפצה של ס.ל.א המפיצה את מוצרי קנדוקצילום: איליאן מרשק

חברת הקנאביס הרפואי קנדוק, שנמצאת בבעלות אינטרקיור המנוהלת על ידי אלכסנדר רבינוביץ', חתמה על שיתוף פעולה אסטרטגי בלעדי עם ענקית הקנאביס מקנדה Tilray, ששווייה הוא 1.7 מיליארד דולר. מניית אינטרקיור, שנסחרת בתל אביב, מזנקת בכ-10%. במסגרת שיתוף הפעולה תייבא קנדוק באופן מיידי מוצרים בתקן EU-GMP ממתקנה של Tilray בפורטוגל, בהיקף של עד 2.5 טונות ותשווק אותם בבתי המרקחת. החברה הדגישה שנכון למועד הדיווח, בוצע משלוח ראשון של כ-250 ק"ג, והוא צפוי להגיע לישראל בימים הקרובים.

בנוסף, תייצא קנדוק ל- Tilray כ-5 טונה שישווקו תחת המותג Tilray, בכפוף לעמידה של קנדוק בדרישות תקן EU-GMP ועל בסיס קבלת היתר ייצוא מישראל. אם לא יתאפשר הייצוא מישראל, תרכוש Tilray מקנדוק 5 טונה מוצרים בתקן GMP IMC, שישווקו בשוק הישראלי תחת המותג Tilray, או תחת מותג משותף כפי שיוסכם בהמשך.

הצדדים הסכימו ש-1.5 טונה יסופקו עד תום הרבעון השני של 2020, ועוד 3.5 טונה במחצית השנייה של 2020. לקנדוק תוענק בלעדיות בכל הקשור לשוק הישראלי למשך 7.5 שנים. ההסכם הנוכחי יאפשר לקנדוק להגדיל את מגוון מוצריה בבתי המרקחת ולנסות לתפוס נתח שוק מהותי יותר באופן מיידי. 

קנדוק אינה החברה היחידה שמנסה לייבא קנאביס רפואי לישראל באמצעות שיתוף פעולה עם ענקיות מחו"ל. גם BOL נמצאת בהליכי מתקדמים ליבוא סחורה מקנדה, המפעלים של פנאקסיה ובזלת נמצאים אף הם בתהליכי יבוא מתקדמים  וטוגדר מנסה להביא ישראל את הקנאביס הרפואי שגידלה באפריקה.

אהוד ברק, יו"ר קנדוק, מסר כי "שיתוף הפעולה בין קנדוק, חלוצה ישראלית מובילה בעלת 12 שנות איכות במחקר, פיתוח וייצור לבין Tilray, מובילה גלובלית בעלת פריסה עולמית הרחבה בעולם, מהווה פריצת דרך משמעותית הן עבור קנדוק והן עבור השוק הישראלי כולו. הפעילות המשותפת מאפשרת לשתי החברות להציע מגוון מוצרים רחב ואיכותי לרווחת המטופלים בישראל ובעתיד הקרוב גם בעולם. הסכם זה מהווה אבן דרך מרכזית באסטרטגיית הצמיחה של קנדוק וממצב אותה בחזית התעשייה".

ברנדן קנדי, נשיא ומנכ"ל Tilray, מסר: "ייבוא קנאביס רפואי לראשונה לישראל הוא אירוע היסטורי, לא רק עבור Tilray וקנדוק, אלא עבור התעשייה כולה. יש לנו הכבוד לחבור לקנדוק, חברה מובילה בשוק הישראלי, ויחד לסייע להנגשת הקנאביס הרפואי למטופלים בישראל ובעולם".

כיום, תעשיית הקנאביס בישראל לא מצליחה לספק את צורכי 60 אלף המטופלים שמחזיקים במרשם. מחסור חמור נרשם בבתי המרקחת ולחץ כבד מופעל על משרד הבריאות, שנדרש להגן על עצמו ועל צעדיו בתביעות שהגיעו עד לבג"ץ.

בימים הקרובים עתיד בג"ץ להכריע בעתירות שהגיעו לפתחו בכל הנוגע להחלטה להחזיר את האסדרה הישנה של קנאביס רפואי "לחיים". במסגרת האסדרה הישנה, החברות מסבסדות את המטופלים ומוכרות קנאביס רפואי ללא מרשם במחיר מקסימלי חודשי של 370 שקל, בתוספת 100 שקל דמי משלוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker