העזיבות בשיכון ובינוי נמשכות: מנכ"ל החברה הבת RED מסיים את תפקידו

גיא דבורין עוזב את החברה - חלק מתהליך פרישה מואץ של מנהלים בכירים בשיכון ובינוי שמוביל המנכ"ל אייל לפידות ■ RED עומדת לגייס 350-300 מיליון יורו בהנפקה, ומתכננת להרחיב פעילותה בנדל"ן מניב באירופה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל לפידות
יורם גביזון

נמשך תהליך הפרישה המואץ של מנהליה הבכירים של חברת שיכון ובינוי, מאז מינויו של אייל לפידות למנכ"ל באפריל 2019. גיא דבורין, מנכ"ל החברה הבת RED - שעוסקת בייזום, הקמה ושיווק של דירות למגורים במרכז ובמזרח אירופה - עוזב את החברה.

RED עומדת לגייס 350-300 מיליון יורו בהנפקה של אגרות חוב כדי להמשיך את הפיתוח של פעילות היזמות בתחום הנדל"ן למגורים ולהרחיב את הפעילות המצומצמת יחסית של החברה בנדל"ן מניב. זו אסטרטגיה של גיוס הון וחוב בחברות הבנות התפעוליות של שיכון ובינוי, במקום להישען על מימון יקר יותר של שיכון ובינוי, שהיא חברת אחזקות.

RED הרוויחה 70 מיליון שקל ב-2018 ורשמה רווח תפעולי של 69 מיליון שקל במחזור של 338 מיליון שקל. זאת, בהשוואה לרווח תפעולי של 16 מיליון שקל במחזור של 179 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2018. אייל לפידות, מנכ"ל שיכון ובינוי, ציין במצגת למשקיעים בנובמבר 2019, שבכוונתו להרחיב את פעילותה לתחום הנכסים המניבים במאמץ לחקות את הצלחתה ושווי השוק הגבוה לו זוכה חברת אפי נכסים, הפעילה בתחום הנדל"ן המניב במרכז אירופה.

לפידות אמר שמטרת התוכנית האסטרטגית של החברה היא להגדיל את הרווח הנקי של RED מ-43 ל-55 מיליון יורו בשנה, ואת שיעור התשואה הפנימי על ההון העצמי של החברה מ-17% ל-22%. לפני עזיבת דבורין, עזבו את החברה תמיר דגן, מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן, שמרכז את פעילות היזמות של נדל"ן למגורים והנדל"ן המניב של שיכון ובינוי בישראל; אפרת יצחקי, סמנכ"לית משאבי אנוש; אורי בן פורת, סמנכ"ל קיימות; ואייל כהן, מנכ"ל פעילות הזכיינות של שיכון ובינוי בארה"ב, שעזב מטעמים אישיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker