דוראל אנרגיות מתחדשות תלווה מהפניקס 150 מיליון שקל

בשנים האחרונות מימנה הפניקס מיזמי אנרגיה מתחדשת בסך 2 מיליארד שקל, וצפויה להגדיל השנה את פעילותה בתחום ■ ההלוואות יסייעו לדוראל לממן את הצמיחה החזקה הצפויה ב-2020, שבה היא עתידה להקים מתקנים בהשקעה של 800-700 מיליון שקל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שדה סולאריצילום: בלומברג
יורם גביזון

חברת הפניקס מרחיבה את מעורבותה בשוק האנרגיה המתחדשת - והעמידה שתי הלוואות בסך 150 מיליון שקל לטווח של 20-14 שנה לחברת דוראל משאבי אנרגיה מתחדשת.

הפניקס מימנה בשנים האחרונות באמצעות מערך החוב הלא-סחיר הקמת פרויקטי אנרגיה מתחדשת בסך 2 מיליארד שקל, וצפויה להגדיל השנה את פעילותה בתחום על רקע המכרזים של רשות החשמל ויעדי הממשלה בתחום האנרגיה המתחדשת.

פעילות הפניקס בתחום כוללת גם החזקה ב-8.9% ממניות אנלייט בשווי של 290 מיליון שקל וב-20% ממניות מיזם מובילים, שהוקם ב-2015 על ידי אנלייט, הראל ומגדל - לצורך השקעה בפרויקטים של אנרגיה מתחדשת בסך 500 מיליון שקל.

דוראל הוקמה ב-2007 ומוחזקת על ידי המייסדים דורי דוידוביץ' ואלון קסל (78%), קיבוץ יטבתה (9%), קיבוץ יקום (3%) וחברת אוצר התיישבות היהודים שרכשה 10% ממניותיה בינואר 2019 תמורת 33.5 מיליון שקל - כלומר לפי שווי של 335 מיליון שקל אחרי ההשקעה.

דוראל עוסקת בפיתוח מתקנים לייצור באנרגיה מתחדשת - כולל ביו-גז, אנרגיה פוטו-וולטאית על גגות, מאגרי מים ומתקנים קרקעיים, וכן היא עוסקת בהקמת מתקנים של אנרגיית רוח. ההספק המותקן הכולל של המתקנים שמחזיקה החברה (בדרך כלל 50%) הוא 100 מגה-ואט.

ההלוואות שדוראל תקבל מהפניקס יסייעו לה לממן את הצמיחה החזקה הצפויה ב-2020, שבה היא צפויה להקים מתקנים בהספק כולל של 150 מגה-ואט ובהשקעה של 800-700 מיליון שקל. צבר זה מתייחס למכרזים שבהם החברה כבר זכתה. החברה מבצעת את מרבית הפרויקטים שלה באמצעות החברה הבת דוראל-משקי אנרגיה מתחדשת.

דוראל גם פועלת בשוק האנרגיה המתחדשת בחו"ל. היא הקימה חברה בבעלות שווה עם שותף אמריקאי ומעורבת בפיתוח מתקדם של פרויקט אנרגיית רוח בפנסילבניה שהספקו 200 מגה-ואט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker