אלביט מערכות תספק לצה"ל תחמושת קלה ב-144 מיליון דולר

תעש תספק את החוזה בחמש השנים הקרובות החל ב-2021, כהמשך לחוזה הרב-שנתי הנוכחי שלה עם משרד הביטחון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חייל עם נשק קל

שנה לאחר שנרכשה על ידי אלביט מערכות תמורת 495 מיליון דולר, ממשיכה חברת תעש להגדיל את צבר ההזמנות של החברה האם.

אלביט מערכות, שמנוהלת על ידי בוצי מכליס, דיווחה שזכתה בחוזה בהיקף של 144 מיליון דולר ממשרד הביטחון הישראלי לאספקת תחמושת קלה, שמיוצרת על ידי תעש, עבור צה"ל.

תעש תספק את החוזה בחמש השנים הקרובות החל ב-2021, כהמשך לחוזה הרב-שנתי הנוכחי שלה עם משרד הביטחון. תעש זכתה בינואר 2019 בחוזה מסגרת לאספקת תחמושת למשרד הביטחון בהיקף של 1.25 מיליארד שקל.

הסכם המסגרת נחתם כחלק ממתווה ההפרטה של תעש, שאושר ב-2013. כחלק מהמתווה, התחייב משרד הביטחון ב-2016 לספק לתעש שתי הזמנות שיתפרשו על פני עשור - בין 2020 ל-2030.

ההסכם הנוכחי, בסך 1.25 מיליארד שקל, יסופק למשרד הביטחון החל ב-2026, כשיסתיים הסכם האספקה הראשון שנחתם עם המשרד ב-2016. תעש תספק ב-2030-2020 תחמושת מסוגים שונים לזרוע היבשה של צה"ל.

ההסכם יאפשר לצה"ל לחדש מלאי ולהבטיח רציפות אספקה, וכן יתמוך בתוכנית ההצטיידות של הצבא לעשור הבא.

ההסכם גם יבטיח את הוודאות הכלכלית של העברת מפעלי תעש מרמת השרון לרמת בקע שבנגב - מהלך שתעש מחויבת לו על פי החלטת הממשלה, וכחלק מהמחויבות שאלביט מערכות לקחה על עצמה כשרכשה את תעש.

מערכת ההגנה האקטיבית שפיתחה תעש לנגמ"שים נבחרה בדצמבר 2018 על ידי צבא היבשה של ארה"ב לצורך הגנה על נגמ"שים מסוג ברדלי . החוזה של תעש עם צבא היבשה האמריקאי מוערך ב-200 מיליון דולר.

בוצי מכליסצילום: אסף שילה/ישראל ס

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker