יוציא את חלל תקשורת לדרך חדשה? יצחק שניברג נבחר למנכ"ל החברה

עד כה, כיהן שניברג כמשנה למנכ"ל המיתולוגי, דוד פולק ■ בהנהלת החברה מעריכים שבקרוב היא תתחיל להראות גידול בהכנסות החברה ובצבר העתידי, בעקבות שיגורו של עמוס 17 באוגוסט האחרון ותחילת הפעלתו המסחרית הצפויה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שיגור הלוויין עמוס 17
שיגור הלוויין עמוס 17צילום: John Raoux/אי־פי

דירקטוריון חלל תקשורת בחר ביצחק שניברג כמנכ"ל במקום המנכ"ל המיתולוגי דוד פולק, שהתפטר מתפקידו לאחר 24 שנה. שניברג - שכיהן עד כה כמשנה למנכ"ל וממלא מקום המנכ"ל - יידרש להתמודד עם חוב בסך 350 מיליון דולר, שאותו החברה נושאת על כתפיה.

מנייתה של חלל תקשורת הניבה תשואה של 73% ב-2019, לאחר שהתרסקה ב-65% ב-2018. החברה מספקת כיום שירותי תקשורת לוויינית ללקוחותיה באמצעות הלוויינים עמוס 3, עמוס 4 ועמוס 7 ברחבי אירופה, המזרח התיכון, אפריקה ואסיה. באוגוסט האחרון שיגרה החברה את עמוס 17, שיוצר על ידי חברת בואינג, ונועד לתת מענה לגידול בפעילות התקשורת ביבשת אפריקה.

יצחק שניברגצילום: רפאל מזרחי

הכנסות חלל תקשורת במחצית השנייה של 2019 הסתכמו ב-41 מיליון דולר, והרווח התפעולי הסתכם באותה תקופה ב-9.5 מיליון דולר. חלל הפסידה 5.5 מיליון דולר בעיקר כהוצאות מימון מהפרשי שער. לחברה חובות נטו בהיקף של 350 מיליון דולר, שמקורם בבניית עמוס 3, עמוס 4 ו-17 - כאשר מרביתו מיוחס לעמוס 17.

לאחר שעמוס 6 התפוצץ, קיבלה החברה כ-200 מיליון דולר ופרעה את החובות שגייסה מהשוק לטובת בנייתו. כיום החברה מחזיקה בצבר הזמנות בהיקף של יותר מ-400 מיליון דולר. מנהליה מעריכים שבקרוב היא תוכל להתחיל להראות גידול בהכנסות החברה ובצבר העתידי, בעקבות שיגורו של עמוס 17 באוגוסט האחרון ותחילת הפעלתו המסחרית הצפויה.

קצב המכירות השנתי של חלל כיום הוא 84 מיליון דולר. עם השפעת הפעלתו המסחרית של עמוס 17, החברה צופה שההכנסות וה-EBIDTA ישתפרו בכ-50 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker