בעקבות סיום הסכם הפצה: אס.טי.ג'י צופה פגיעה מהותית בהכנסותיה ב-2020

החברה העוסקת בשיווק ומכירה של רכיבים אלקטרוניים, מודיעה על סיום התקשרות עם ספק משמעותי ■ החברה מאבדת 2.4% מערכה, לאחר שהכפילה את שוויה ב-2019 ונסחרת כעת ב-69 מיליון שקל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל שבבים בטוקיו
יורם גביזון

מניית אס.טי.ג'י יורדת ב-2.4% לאחר שהחברה דיווחה שספק של החברה הודיע לה על כוונתו לסיים תוך שלושה חודשים את ההתקשרות ביניהם. זאת לאחר שחודשה ההתקשרות בסוף יוני 2019, ועל פיה אס.טי.ג'י משמשת כנציגה וכמפיצה של הספק בישראל.

אס.טי.ג'י, הנשלטת ומנוהלת על ידי שלמה בר, מציינת שנודע לה כי הספק מתכנן לפתוח משרד מכירות בישראל כחלק ממדיניותו לשווק את מוצריו ישירות ללקוח. אס.טי.ג'י עוסקת בשיווק ומכירה של רכיבים אלקטרוניים, כולל מערכות של יצרנים שמיוצגים על ידה. החברה מעריכה שסיום הסכם ההפצה, שהכנסותיו היו 10% ממחזורה ב-2019, יגרום לפגיעה מהותית בהכנסותיה ב-2020, בהשוואה ל-2019.

מניית אס.טי.ג'י

אס.טי.ג'י מציינת שיש לה טענות על אופן סיום ההתקשרות, שפגע וקיפח את החברה לאחר עשרות שנים של "ייצוג מוצלח במיוחד", לדבריה. בעקבות כך, היא דנה עם הספק על גובה הפיצוי המגיע לה בגין אופן סיום ההסכם. החברה נסחרת בשווי של 69 מיליון שקל לאחר שהכפילה את שווייה ב-2019. החברה ציינה בדו"חות הכספיים ל-2018 שיש לה שני הסכמי ייצוג מהותיים: הראשון הוא שיווק ומכירה של רכיבים אלקטרוניים פסיביים כמו קבלים, פילטרים, סלילים ורכיבי הספק מתוצרת חברת Murata לשוק התעשייתי, הרפואי האבטחה, התקשורת והאלחוט האזרחי. שיווק הרכיבים מתוצרת מורטה סיפק לאס.טי.ג'י 26% מהכנסותיה ב-2018.

הסכם מהותי נוסף הוא עם חברת Airborn האמריקאית. לפיו החברה מפיצה ומשווקת רכיבים אלקטרוניים, כמו כבלים ומחברים ללקוחות ויצרנים בשוק הצבאי התעשייתי והרפואי. ההכנסות משיווק הרכיבים מתוצרתה של חברת איירבורן היו 16% ממחזורה של אס.טי.ג'י ב-2018. אס.טי. ג'י הרוויחה 3.8 מיליון שקל במחזור של 56 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2019, בהשוואה לרווח של 1.2 מיליון שקל במחזור של 38 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2018 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker