מגדל מבצעת שינוי ארגוני: מספר חברי ההנהלה יצומצם

רן עוז, מנכ"ל מגדל, מוביל שינוי אסטרטגי שבסופו תמנה ההנהלה 13 חברים במקום 17 ■ כעת החברה תכלול חמש חטיבות עסקיות ושבע יחידות מטה ■ "הנהלה ממוקדת יותר תוכל להניע תהליכים בזריזות ומהירות גבוהה"

אסא ששון
רן עוז
מנכ"ל מגדל, רן עוזצילום: מוטי מילרוד

חברת הביטוח מגדל דיווחה הערב (ב') על שינוי ארגוני שמבצע המנכ"ל רן עוז. הנהלת החברה תכלול מעכשיו חמש חטיבות עסקיות ושבע יחידות מטה, מהלך שיוביל לצמצום מספר חברי ההנהלה מ-17 חברים ל-13.

חברי הנהלה של מגדל ביטוח יהיו מנהלי החטיבות העסקיות, האקטואר הראשי ומנהלי יחידות המטה. מי שלא יהיו בהנהלה הם מנכ"ל מקפת, מנהל תחום ביטוח חיים ובריאות, מנהלת ביטוח כללי וביטוחי משנה ומנהל תחום תביעות ביטוח כללי. דירקטוריון החברה אישר את המבנה החדש. 

מטרת המבנה הניהולי החדש הוא להתבסס על מיקוד קווי עסקים של החברה, תוך איחוד פונקציות ומוצרים, תחת מבנה ארגוני אחד - שיבטיח אחריות מקיפה למנהל קו העסקים – רווחיות, תפעול, חיתום, תביעות וניהול המוצר.

מניית מגדל

המהלך גם יאפשר ניהול אחיד שיספק היזון חוזר וסינרגיה בין התהליכים באותו קו העסקים. מטרה נוספת היא לייצר מבנה ניהולי שמצד אחד מוטה סביב קווי עסקים ומצד שני ממוקד חווית שירות מוטת לקוח. 

לפי המבנה הארגוני החדש תכלול ההנהלה את החטיבות לקוחות וערוצי הפצה; חיסכון ארוך טווח; ביטוח כללי; בריאות; והשקעות. חטיבת הבריאות הינה חטיבה חדשה. יחידות המטה יישארו ללא שינוי ויכללו בתוכן את היחידות משפטי ואכיפה; משאבי אנוש; ניהול סיכונים; כספים; טכנולוגיות; אסטרטגיה ופיתוח עיסקי; ומטה.

עוד במסגרת השינוי, מודיעה החברה על קידום עמית אורון לתפקיד מנהל חטיבת חיסכון ארוך טווח. לחטיבת הביטוח הכללי ולחטיבת הבריאות טרם מונו מנהלים והחברה נמצאת בהליך לאיתורם.

עוז אמר כי "מהלך זה הוא חלק מהיערכות החברה לבניית מנועי הצמיחה אשר יביאו את החברה להמשיך ולהוביל את ענף הביטוח, תוך היערכות לאתגרים העומדים בפני החברה ומיקוד בנושאי רווחיות ויעילות. אני רואה בצמצום, מיקוד, ריענון וחיזוק ההנהלה במקביל לבניית תשתית ניהולית, כפעילות הכרחית בכדי להוביל את החברה בהתמודדויות עם האתגרים העומדים בפניה ועם התחרות הגוברת והולכת. אני מאמין כי הנהלה ממוקדת יותר תוכל להניע תהליכים בזריזות ומהירות גבוהה, על מנת לתת שירות טוב ויעיל ללקוחותינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker