סולג'ל עולה ב-70% במסחר בנאסד"ק בעקבות הצלחה בניסוי בתרופה

החברה, שבשליטת מורי ארקין, דיווחה על תוצאות חיוביות בניסוי בתרופה Twyneo, שמיועדת לטיפול באקנה ■ סולג'ל מתכננת להגיש את התרופה לאישור ה-FDA במחצית השנייה של 2020

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורי ארקין
מורי ארקין

חברת סול־ג'ל שבשליטת מורי ארקין (67%) דיווחה על תוצאות חיוביות בשני השלבים של הניסוי הקליני בשלב השלישי בתרופה Twyneo, המיועדת לטיפול באקנה. מניית סול־ג'ל עלתה היום (ב') ב-90% בפתיחת המסחר בנאסד"ק - לשווי של 357 מיליון דולר - במחזור שגדול פי 146 מהמחזור היומי הממוצע במניה.

סול־ג'ל פיתחה טכנולוגיה לעטיפה של חומרים פעילים בתרופות בגרגרים ננו־מטריים של סיליקה. תרופות למחלות עור מתאפיינות בקושי לאזן בין האפקטיביות שלהן לרצון למנוע תופעות לוואי בעור, כתוצאה מריכוז גבוה של החומר הפעיל. טכנולוגיית האנקפסולציה שסול־ג'ל פיתחה, יוצרת חיִץ לא מורגש בין העור לחומר הפעיל ומאפשרת לחומר הפעיל להשתחרר בהדרגה דרך הנקבוביות של עטיפת הסיליקה וכך לשמור על סבילות מוגברת של התרופה, בלי לוותר על האפקטיביות שלה.

התרופה  Twyneo משלבת שני חומרים פעילים - Benzoil Peroxide ו-Tretinoin - שנחשבים לחומרים יעילים ובטוחים לטיפול באקנה. ואולם חומרים אלה לא שולבו בעבר לטיפול תרופתי אחד בשל בעיות יציבות: Benzoil Peroxide מפרק את החומר Tretinoinn. סולג'ל ביצעה אנקפסולציה לשני החומרים ובאמצעות פורמולציה ייחודית זו היא הצליחה להביא לשילובם בתרופה אחת.

אלון סרי לוי, מנכ"ל סולג'ל, ציין כי בניסוי הקליני בשלב השני הראתה החברה כי השילוב של שני החומרים הפעילים אפקטיבי יותר מהפעילות של כל אחד מהחומרים הפעילים בנפרד. לדברי גלעד ממלוק, סמנכ"ל הכספים, שוק התרופות למחלת האקנה בארה"ב נאמד ב-2 מיליארד דולר. הוא העריך כי היקף המכירות של Twyneo בשיאה צפוי להגיע ל-300 מיליון דולר ומכירות של 150 מיליון דולר נטו בניכוי הנחות, מימון השתתפות עצמית וקידום מכירות ועמלות הפצה, ברווחיות גולמית שגבוהה מ-80%.

אקנה
אקנהצילום: Damon Casarez for The New York Times

סרי לוי אמר כי אף ששוק התרופות לאקנה רווי וצפוף, הרופאים והחולים מחפשים כל הזמן תרופות בעלות אפקטיביות גבוהה יותר ותחילת פעולה מהירה יותר. הם עוברים מתרופה לתרופה בקלות יחסית, משום שהמחלה נמשכת כמה שנים ובמיוחד בקרב בני העשרה שרגישים למראה החיצוני שלהם. סרי לוי ציין כי סול־ג'ל מתכננת להגיש את Twyneo לאישור FDA במחצית השנייה של  2020. החברה מקווה להשיק את המוצר במחצית השנייה של 2021.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker