מגוריט רכשה ממנרב פרויקט מגורים ומסחר ביפו ב-219 מיליון שקל

בשלב זה כולל הפרויקט 99 יחידות דיור, ומנרב פועלת להגדלת מספרן ל-117 ■ אם היא תצליח בכך תגדל התמורה שתקבל ממגוריט לסכום של עד 256 מיליון שקל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שדרות ירושלים, יפו
שדרות ירושלים, יפו. אילוסטרציהצילום: דודו בכר
יורם גביזון

קרן הריט מגוריט חתמה על הסכם לרכישת שני בנייני מגורים בשדרות ירושלים ביפו תמורת 219 מיליון שקל מחברת מנרב פרויקטים. הבניינים כוללים 99 יחידות דיור ושטחי מסחר, כאשר מנרב פרויקטים פועלת להגדלת יחידות הדיור ל-117. אם היא תצליח בכך תגדל התמורה שתקבל ממגוריט לסכום של עד 256 מיליון שקל, כתלות במספר יחידות הדיור שיתווספו לפרויקט.

על פי ההסכם, התחייבה מנרב פרויקטים, שבשליטת אברהם קוזניצקי, למסור את ההחזקה בפרויקט עד שלוש שנים מקבלת ההיתר לבנייתו, ובכל מקרה לא יאוחר מארבע שנים לאחר החתימה על ההסכם. מגוריט, המנוהלת על ידי מתי דב, תהיה רשאית לבטל את ההסכם אם יחול שינוי מהותי לרעה בתוכניות ההסכם ואם לא יתקבל היתר בנייה לפרויקט בתוך שנה מהחתימה עליו.

מנרב פרויקטים מעריכה שתרשום רווח של 28 מיליון שקל לפני מס מהעסקה, בהנחה שהפרויקט יכלול 99 יחידות דיור. מנרב פרויקטים, שבשליטת מנרב אחזקות, רכשה את את הבעלות המלאה בקרקע, בשטח של 2.2 דונם בשדרות ירושלים, בינואר-מארס 2018 תמורת 91 מיליון שקל.

תוכנית בניין העיר הקיימת מתירה לבנות 99 יחידות דיור ו-500 שטחי מסחר, אולם מנרב פרויקטים פנתה לוועדה המקומית לבקש אישור לתוספת דירות כך שבפרויקט ניתן יהיה לבנות 117 יחידות דיור. החברה העריכה שעלות הקמת הפרויקט, בהנחה שתזכה בהקלה שביקשה, תגיע ל-218 מיליון שקל וההכנסות מהפרויקט יגיעו ל-270 מיליון שקל.

מנרב פרויקטים הודיעה לפני שבועיים כי היא מנהלת מו"מ למכירתה לחברת ישראל קנדה, שבשליטת אסי טוכמאייר וברק רוזן, תמורת 550 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker