יש לכם שארית חיסכון בקרן הפנסיה? אפשר לחסל אותו עם ביט

שיתוף פעולה ראשון של אפליקציית תשלומים עם קרנות הפנסיה: חוסכים שחשבונם לא פעיל ונצבר בו סכום הנמוך מ–8,000 שקל - יקבלו סמס עם קישור לביט ואפשרות להשתמש בכסף

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

שיתוף פעולה ראשון של אפליקציית תשלומים עם קרנות הפנסיה: במסגרת הסכם שנחתם בין בנק הפועלים לקרנות הפנסיה הוותיקות עמיתים, יקבלו החוסכים שחשבונם לא פעיל ונצבר בו סכום הנמוך מ–8,000 שקל הודעת סמס עם קישור לביט.

אפליקציית ביטצילום: ביט / itunes.apple.com

42% מכלל החשבונות בקרנות הפנסיה בישראל אינם פעילים. בחשבונות הללו מופקדים כ–15 מיליארד שקל. 71% מהחשבונות הלא פעילים הם חשבונות עם סכום שנמוך מ–8,000 שקל, כך עולה מהנתונים של רשות שוק ההון. מ–2015 ניתן למשוך ללא מס את הסכום הצבור בקופת גמל או קרן פנסיה לא פעילה שבה יש יתרה נמוכה מ–8,000 שקל. עם זאת, רבים לא עשו זאת, על אף דמי הניהול הגבוהים שהם משלמים מדי שנה בגינם.

בנוסף לחשבונות הלא פעילים, יש חשבונות של עמיתים שנפטרו וצבור בהם סכום של 7.7 מיליארד שקל שמגיע ליורשי הנפטרים. השימוש באפליקציה אמנם לא יסייע לאתר את פרטי הקשר של העמיתים ויורשיהם, אך יקל על תהליך משיכת הכספים עבור הלקוחות שיש יתרה לזכותם ולקרן הפנסיה יש את מספר הטלפון שלהם. בשונה משליחת ההמחאה בדואר, שלא תמיד מגיעה ליעדה ואפילו אם כן — הצ'ק לא תמיד מופקד בבנק, האפליקציה תקל על התהליך מבחינת קרן הפנסיה וצפויה לייצר ודאות גדולה יותר באשר לשאלה אם הכספים הגיעו ליעדם.

עמיתים הוא הגוף הפנסיוני הגדול בישראל, המנהל את שמונה קרנות הפנסיה הוותיקות. כמיליון איש חוסכים בו ו–440 מיליארד שקל מנוהלים בקרנות הפנסיה שלו. ביט, שמדווחת על 3 מיליון הורדות, חתמה על שיתופי פעולה גם עם חברות הביטוח הראל, מנורה, איילון, מגדל ושירביט לצורך העברת תשלומי הביטוח למבוטחים באמצעות האפליקציה. באופן דומה, דרך פיי, האפליקציה של לאומי — ניתן לקבל החזרים מקופת חולים כללית, מגדל, מנורה, כלל ביטוח והמכללה למנהל. גם באמצעות פייבוקס ניתן לקבל תשלומים מחברות הביטוח מגדל ומנורה.

יואב בן אור, מנכ"ל עמיתים, מסר: "הפתרון יְיַעל את העברת הכספים לעמיתים וליורשיהם. מתוך מיליון העמיתים שלנו, 260 אלף מקבלים קצבה כל חודש, 100 אלף פעילים והשאר לא פעילים, בהם גם יורשים של עמיתים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker