אלביט הדמיה קרובה למכירת אחזקתה באינסייטק - לפי שווי 700 מיליון דולר

אם מזכר ההבנות שנחתם יתגבש לעסקה, החברה הבת אלביט מדיקל צפויה להשתמש בתמורה ממנה לפירעון מוקדם של אג"ח בסכום של 64 מיליון דולר - ולמימון הצעת רכש למניותיה בסכום של 38 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רון הדסי, יו"ר אלביט מדיקל
רון הדסי, יו"ר אלביט מדיקלצילום: עופר וקנין

חברת אלביט הדמיה, שבשליטת הקרנות יורק ו-DK, מתקרבת לפתור את בעיית החוב שלה באמצעות מימוש אחזקתה בחברת הציוד הרפואי אינסייטק.

אלביט מדיקל, חברה בת של אלביט הדמיה (62%), חתמה על מזכר הבנות לא מחייב לעסקה שבמסגרתה תמכור 3.3 מיליון מניות רגילות של אינסייטק תמורת 102 מיליון דולר, 6.8 מיליון מניות בכורה מסוג B, ו-23.2 מיליון מניות בכורה מסוג B-1.

מקורבים לאלביט הדמיה ציינו כי העסקה נעשית על פי שווי של 720-705 מיליון דולר לאינסייטק. השלמתה מותנית בכך שבעלי המניות של אלביט מדיקל יאשרו את העסקה ככזאת שלאלביט הדמיה יש עניין אישי בה.

בהנחה שהעסקה תאושר ותושלם, אלביט מדיקל מתכננת להשתמש בחלק מהתמורה לפירעון מלוא החוב לבעלי האג"ח להמרה מסדרה ג', בהיקף של 64 מיליון דולר. החברה מתכננת להשתמש ביתרת התמורה - סכום של 38 מיליון דולר - לצורך חלוקת דיווידנד, באמצעות רכישה עצמית של מניות מבעלי מניותיה במחיר של 30.2 סנט למניה. מחיר זה גבוה ב-9.4% ממחיר המניה בפתיחת המסחר בבורסה בתל אביב.

אלביט מדיקל

Exigent תהיה בעלת המניות העיקרית

אלביט הדמיה הודיעה לאלביט מדיקל שבכוונתה להיענות להצעת הרכש במלואה, בעוד חברת Exigent, שמחזיקה ב-28% ממניותיה של אלביט מדיקל, הודיעה כי אין בכוונתה להיענות להצעת הרכש. יתרת החוב של אלביט מדיקל לבעלי האג"ח להמרה מסדרה ג' הוא 223 מיליון שקל (64.3 מיליון דולר) והיא עומדת לפירעון סופי במארס 2022 - שבו אמורה החברה לשלם קרן של 182 מיליון שקל.

עם מכירת חלק מאחזקתה באינסייטק, אלביט מדיקל תישאר עם אחזקה של 2.7 מיליון מניות בחברת גמידה סל (שהם 8% מהונה של החברה, ששווה 12.6 מיליון דולר) ועם 2.26 מיליון מניות מסוג B ו-1.067 מיליון מניות מסוג B-1 של אינסייטק - שהם 4.5% ממניותיה. גמידה סל מפתחת תרופות לטיפול בסרטני דם על בסיס טכנולוגיה להעשרת תאי גזע מדם טבורי.

הצעת הרכש הדיפרנציאלית תאפשר ל-Exigent ליהפך לבעלת המניות העיקרית בחברה, בזמן שאלביט הדמיה תקבל מקור כספי משמעותי לפירעון של איגרות החוב מסדרה ט' שיתרתן 139 מיליון שקל. הפירעון הסופי של האג"ח אמור היה להתבצע בסוף נובמבר 2019, אולם בציפייה לעסקת ההשקעה באינסייטק ביקשה החברה ארכה עד סוף פברואר 2020.

מניית אלביט הדמיה

היות שבעלת המניות השנייה באלביט מדיקל הודיעה כי לא תיענה להצעת הרכש, אלביט הדמיה צפויה לקבל לפחות 86% מתמורת הצעת הרכש - 32.7 מיליון דולר (114 מיליון שקל). נוסף על כך, אלביט הדמיה, שמחזיקה ישירות ב-0.2% ממניותיה של אינסייטק, צפויה לקבל 4 מיליון שקל ממכירתן.

אלביט הדמיה אף מחזיקה ב-2.1 מיליון אג"ח להמרה מסדרה ג' של אלביט מדיקל, שצפויות להזרים לקופתה 2 מיליון שקל - סכום שיקרב אותה לזה הדרוש לה לשם פירעון מלא של האג"ח מסדרה ט'.

נפרדת מחלום הנאסד"ק

עם השלמת העסקה למכירת אחזקתה של אלביט מדיקל באינסייטק, תחזיק אלביט הדמיה בסכום של 120 מיליון שקל במזומן, שלוש קרקעות בהודו שהוערכו על ידי מעריך שווי חיצוני ב-79 מיליון שקל, והלוואת מוכר בשווי של 33 מיליון שניתנו לרוכש של מלון רדיסון בבוקרשט. עד כה העריכו בשוק ההון כי יש סבירות גבוהה שהחברה תעבור לבעלי האג"ח מסדרה ט' משום שלא תצליח לפרוע את חובה. העסקה מהיום הגדילה את הסבירות שלבעלי המניות יישאר ערך כלשהו, מה שמסביר את הקפיצה של 6.8% בשווי המניה - לשווי שוק של 39 מיליון שקל.

משמעות העסקה היא שקבוצת אלביט הדמיה תיפרד כמעט סופית מהחלום של בעל השליטה הקודם, מוטי זיסר, להנפיק את אינסייטק בנאסד"ק בשווי של מיליארדי דולרים.

אינסייטק עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות רפואיות טיפוליות מבוססות אלומת אולטרה סאונד ממוקדת והדמיית תהודה מגנטית לביצוע טיפולים לא פולשניים, כמו טיפול ברעד ראשוני או רעד שנובע ממחלת פרקינסון וכן כטיפול להשמדת שרירנים ברחם. החברה הפסידה 38 מיליון דולר במחזור של 22 מיליון דולר בינואר ספטמבר 2019, בהשוואה להפסד של 32 מיליון דולר במחזור של 20 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2018.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker