יינות ביתן ממשיכה להתכווץ: מכרה שלושה סניפים ליוחננוף ב-40 מיליון שקל

החברה חתמה הערב על הסכם למכירת שלושה סניפים בהרצליה, רעננה וקרית שדה התעופה ■ חברת פרשמרקט דיווחה הבוקר על רכישת שלושה סניפים נוספים מיינות ביתן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נחום ביתן
נחום ביתןצילום: פבל טולצ'ינסקי

חברת יינות ביתן ממשיכה למכור סניפים כדי להקטין את חובה הפיננסי. ל-TheMarker נודע כי החברה חתמה הערב (ג') על הסכם למכירת שלושה סניפים לרשת יוחננוף בהרצליה, רעננה וקרית שדה התעופה, תמורת 40 מיליון שקל. עו"ד אשר אפריאט ייצג את יינות ביתן בעסקה. היקף המכירות של 3 הסניפים הסתכם ב-140 מיליון שקל ב-12 החודשים שהסתיימו בנובמבר 2019 . יוחננוף תממן את הרכישה ממקורותיה העצמיים ומעריכה שכדי למצות את פוטנציאל המכירה של הסניפים יהיה עליה להשקיע 10-15 מיליון שקל בכל סניף. 

חברת פרשמרקט, שבשליטת משפחת אמיר, דיווחה הבוקר על רכישת שלושה סניפים מיינות ביתן בקרית רבין, בשכונת מרום נווה ברמת גן ובשכונת בבלי בתל אביב. שטח המכירה של שלושת הסניפים הוא 2,600 מ"ר ומחזור המכירות המצרפי שלהם הוא 93 מיליון שקל ב-12 החודשים שהסתיימו באוגוסט 2019.

עסקה זו באה במקום העסקה המקורית שנחתמה בין הצדדים בספטמבר 2019 ולפיה פרשמרקט היתה אמורה לרכוש מיינות ביתן שבעה סניפים בעלי שטח מכירה מצרפי של 7,000 מ"ר ומחזור מכירות של 240 מיליון שקל. התכווצות העסקה נובעת מקשיים בהשגת הסכמת בעלי הנכסים - החברות רבוע כחול נדל"ן, שבשליטת מוטי בן משה, ואמות השקעות, שבשליטת אלוני חץ - להסבת הסכמי השכירות לפרשמרקט, ללא מתן פיצוי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker