לקראת פרסום הדו"חות הכספיים: הבורסה מנסה לחנך את השוק הישראלי

הבורסה לניירות ערך קוראת לחברות הנסחרות בה לפרסם את הדו"חות מחוץ לשעות המסחר ■ לפי הבורסה, יש לתת לציבור זמן לקבל החלטת השקעה מושכלת, כפי שמקובל בבורסות המובילות בעולם

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו בפייסבוק
הבורסה לניירות ערך
הבורסה לניירות ערךצילום: אייל טואג

הבורסה לניירות ערך מבקשת מהחברות הנסחרות בה להודיע מראש על מועד פרסום דו"חותיהן הכספיים ולפרסמם מחוץ לשעות המסחר, כך כתבה במכתב שהועבר היום (ג') לחברות.

בבורסות המובילות בעולם מקובל כי החברות הנסחרות מפרסמות דו"חות כספיים מחוץ לשעות המסחר, מה שמאפשר לציבור המשקיעים לעיין בדו"חות זמן רב יותר. לעומת זאת, לפי נתוני הבורסה בתל אביב, רק כמחצית מהחברות המקומיות נוהגות כך – ומחציתן מדווחות במהלך יום המסחר. כשהדיווח מתבצע במהלך היום מתקיימת הפסקת מסחר של חצי שעה, אך זו הפסקה קצרה מדי מכדי שציבור המשקיעים יספיק להתעמק בדו"ח ולבסס החלטת השקעה לפיו.

הבורסה ציינה במכתב ששלחה לחברות כי "לקראת עונת פרסום הדו"חות הכספיים השנתיים ובעקבות פניות רבות שהגיעו אלינו מקרב הציבור בנושא, יוצאת הבורסה בקריאה לחברות הנסחרות בה לפרסם את הדו"חות הכספיים השנתיים שלהן מחוץ לשעות המסחר בבורסה. הפונים נימקו את בקשתם בכך שפרסום דו"חות כספיים מחוץ לשעות המסחר מאפשר לציבור המשקיעים זמן רב יותר לעיון ולניתוח הנתונים הנכללים בדו"חות.

"הבורסה רואה חשיבות רבה בפרסום הדו"חות הכספיים בפרט ומידע מהותי בכלל, מחוץ לשעות המסחר וקוראת לחברות לעשות כל שניתן מבחינתן, לרבות  קביעת ישיבות הדירקטוריון שנועדו לאישור הדו"חות הכספיים, באופן שיאפשר את פרסומם מחוץ לשעות המסחר, קרי, לפני השעה תשע בבוקר או לאחר תום המסחר".

הבורסה בירכה על כך שיותר ויותר חברות מאמצות את הנוהג לדווח מראש על המועד הצפוי לפרסום הדו"חות, וקראה לחברות שטרם הנהיגו מדיניות זו לנהוג כך. לפי הבורסה, פרסום המידע חיוני לקשר בין החברה למשקיעים שלה, יתרום להשקעה בחברה ולנזילות בניירות הערך שלה, וכי גם רשות ניירות ערך רואה בכך חשיבות. לפי הבורסה, מתגובות הציבור ופעילים בשוק ההון עולה כי השימוש במידע זה גובר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker