העסקה התכווצה: פרשמרקט תרכוש מיינות ביתן שלושה סניפים בלבד ב-40 מיליון שקל

הסניפים שנרכשו בחולון, מרום נווה ברמת גן ובבלי בתל אביב, רשמו הכנסות של 93 מיליון שקל בשנה ■ ההסכם התכווץ ביחס לכוונה הראשונית לרכוש שבעה סניפים שמכירותיהם - 240 מיליון שקל, בשל הקושי לקבל את הסכמת בעלי הנכסים: רבוע כחול נדל"ן ואמות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סניף של פרשמרקט
סניף של פרשמרקטצילום: אייל טואג
יורם גביזון

העסקה בין פרשמרקט ליינות ביתן, לרכישת שבעה סניפים - תתכווץ משמעותית. פרשמרקט שבשליטת האחים יוסף ושלמה אמיר (37.5% לכל אחד) וחברת יינות ביתן שבשליטת נחום ביתן, סיכמו על עדכון ההסכם ביניהם והשלמה חלקית שלו.

פרשמרקט תרכוש שלושה סניפים: קרית רבין בחולון, מרום נווה ברמת גן ובבלי בתל אביב, על שטח מכירה של 2,600 מ"ר באזור תל אביב ובערים הסמוכות לה תמורת 40 מיליון שקל. זאת במקום רכישת שבעה סניפים על שטח מכירה של 7,000 מ"ר, תמורת 110 מיליון שקל, כפי שנקבע בהסכם המקורי מספטמבר 2019.

הסכם הרכישה כולל את חוזי השכירות עם בעלי הנכסים.בעלים פרטי במקרה של הסיף בקרית רבין בחולון, חברת מליסרון שהיא בעלת הנכס בשכונת מרום נווה וחברת אמות שהיא בעלת הנכס בשכונת בבבלי בתל אביב.  פרשמרקט תשלם ליינות ביתן תמורה נוספת על המלאי בחנויות שיירכשו. המכירות של שלושת הסניפים שיירכשו הסתכמו ב-93 מיליון שקל ב-12 החודשים שהסתיימו באוגוסט 2019, בעוד שהמכירות של שבעת הסניפים שאמורים היו להיכלל בעסקה - הסתכמו בתקופה זו ב-240 מיליון שקל.

השלמת העסקה תיעשה בשני שלבים: פרשמרקט השלימה את רכישת הסניף בחולון במקביל לחתימה על עדכון ההסכם. ביחס לשני הסניפים האחרים הוסכם שהעסקה תושלם ביום ראשון הקרוב. פרשמרקט שילמה מקדמה של 4 מיליון שקל עבור שני הסניפים הנותרים, וקיבלה בחזרה ערבות בנקאית של 20 מיליון שקל שהפקידה בנאמנות עם חתימת ההסכם המקורי. עדכון ההסכם והירידה במספר הסניפים שנכללים בעסקה נובעים מהעובדה שבעלי הנכסים בשלושה מהסניפים, החברות רבוע כחול נדל"ן שבשליטת מוטי בן משה וחברת אמות השקעות שבשליטת אלוני חץ, הערימו קשיים תמורת מתן הסכמתם.

פרשמרקט ויתרה מרצונה על רכישת סניף מגה ברחוב כורזין בגבעתיים, לאחר שגילתה שחלק ניכר ממכירותיו נובעות מייחוס מכירות ערוץ הקניות המקוון של יינות ביתן לסניף זה, כך שעם רכישתו ירדו הכנסותיו משמעותית. מניית פרשמרקט עולה ב-2.8% לשווי של 1.3 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker