רבוע נדל"ן רוכשת מגינדי את קניון TLV בתמורה ל-225 מיליון שקל

החברה תחזיק כעת באחריות המלאה לניהול הסכמי השכירות ומזכרי ההבנות הנוגעים ל-29 אלף מ"ר של השוכרים בקניון, שכרגע יש בו תפוסה של 96%

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קניון גינדי TLV
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מוטי בן משה, בעל השליטה בחברה הציבורית רבוע כחול נדל"ן, הגיע להסכמה עם קבוצת גינדי, שלפיה ירכוש את חלקה (50%) בקניון TLV ומגדלי המגורים שמעליו. כמו כן, בן משה ירכוש שטחים נוספים במתחם השוק הסיטוני לשעבר, שמיועדים לבניית דיור להשכרה, מלונאות ושטחי מסחר. סכום העסקה: 225 מיליון שקל. 

המשא ומתן התנהל במשך תקופה ארוכה, ולבסוף החליטו הצדדים כי מנור וכפיר גינדי ויו"ר החברה אורי לוי ימשיכו להחזיק לאחר העסקה רק בארבעת מגדלי היוקרה גינדי TLV בני 48 הקומות. אלה מעולם לא היו חלק מהשותפות עם רבוע כחול נדל"ן.

שטחו של הקניון הוא 32.5 אלף מ"ר ושוויו 1.62 מיליארד שקל. רבוע נדל"ן תחזיק כעת באחריות המלאה לניהול 29 אלף הסכמי השכירות ומזכרי ההבנות החתומים של השוכרים בקניון, שכרגע יש בו תפוסה של 96%.

הקניון הציג בתשעת החודשים הראשונים של 2019 עלייה של כ-11% בפדיונות בהשוואה לתקופה המקבילה. ה-NOI זינק ב-18% לכ-71 מיליון שקל לשנה. החברה צופה שתסכם את 2019 עם קצב NOI של 78-76 מיליון שקל, המשקף זינוק של 27% בשנה לעומת 2018.

החברה הצליחה לשפר ב-131% את ההכנסות מהחניות ביחס לרבעון הראשון של 2018. ברבעון השלישי של 2019 הציג הקניון הכנסה חודשית של 600 שקל לחניה, מול 1,700 שקל לחניה בחניון גבעון הצמוד, שמוחזק על ידי רבוע כחול נדל"ן.

חלק מהאסטרטגיה של החברה היא להתאים את תמהיל השוכרים כדי שימשוך יותר לקוחות. בין היתר, יצאה החברה בתוכנית שיווק ניהולית להגדלת אזורי ההסעדה והבילוי בקניון, לצד ניסיון להנגיש אותו לאוכלוסייה שמתגוררת בקרבתו, ומעוניינת ברכישת מותגים בינלאומיים. אחזקה של 100% בקניון תאפשר לבן משה לבצע את התוכנית האסטרטגית הכוללת את הורדת הוצאות האחזקה והוצאות השיווק, עקב שינוי המבנה התפעולי.

לדברי בן משה, רבוע נדל"ן תמשיך ליישם את האסטרטגיה החדשה שהניבה בחודשים האחרונים - גידול ניכר בפדיונות החניות בקניון. "השינויים שהתחלנו לבצע בתמהיל העסקים באים לידי ביטוי בעלייה בפדיונות של כ-11% מתחילת השנה ובצורה משמעותית אף יותר ב-NOI ביחס לשנה שעברה. אין לי ספק שעם השלמת הפיתוח האורבני המסיבי בסביבה, נצליח לממש את הפוטנציאל העסקי הגלום בפרוייקט", אמר.

מנכ"ל רבוע כחול נדל"ן, מיקי זיסמן, מסר כי "המתחם ייהנה כבר בחודשים הבאים מצמיחה מואצת של אלפי יחידות דיור, משרדים וחדרי מלון שמתוכננים בסביבתו. התוכנית העסקית שלנו סדורה ואנו ערוכים לספק לדיירים החדשים, כמו גם לקהל העצום שיעבור בתחנות הרכבת הקלה, מגוון של חוויות קניה, בילוי ופנאי".

מקבוצת גינדי נמסר: "כל חילוקי הדעות שהיו בעבר קיבלו מענה חיובי ועסקי, ושני הצדדים שמחים לצאת לדרך חדשה. מדובר בסיום של תקופה משמעותית עבורנו שבמהלכה יזמנו והקמנו את הפרויקט הגדול והמורכב במדינת ישראל. אנו בטוחים כי ריבוע כחול נדל"ן תדע להמשיך וליהנות מפירות ההשקעה לאורך שנים רבות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker