נאוויטס רוכשת זכויות על שדות נפט בארה"ב תמורת 45 מיליון דולר

שותפות נאוויטס פטרוליום, שבשליטת גדעון תדמור, חתמה על הסכם עם החברה האמריקאית דנבורי לרכישת 50% מהזכויות שלה בארבעה שדות נפט בטקסס ■ השותפות התחייבה לפתח תוכנית ראשונית בשדות בסך 30 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסדה של נאוויטס פטרוליוםצילום: LLOG Explortaion
יורם גביזון

שותפות נאוויטס פטרוליום, שבשליטת גדעון תדמור, מרחיבה את פעילותה בשוק האנרגיה האמריקאי. נאוויטס חתמה על הסכם עם החברה האמריקאית דנבורי (Denbury) לרכישת 50% מהזכויות שלה בארבעה שדות נפט יבשתיים מפיקים במדינת טקסס, תמורת 45 מיליון דולר, ולביצוע תוכנית פיתוח ראשונית בשדות בסך 30 מיליון דולר. הסכום כולל את חלקה של דנבורי (15 מיליון דולר), שבו תישא נאוויטס בתמורה להחזר השקעה זו מתוך חלקה של דנבורי בהפקה הראשונה מבארות הפיתוח.

נאוויטס מתכננת לממן את הרכישה ממקורותיה העצמיים בתוספת חוב. שדות הנפט שבהם תשקיע כוללים 121 בארות שמהן מפיקים בשלב זה 2,726 חביות נפט ליום, כך שחלקה של נאוויטס בהם יהיה 1,363 חביות ליום. הרכישה תגדיל את תיק הנכסים של נאוויטס בארה"ב בהתאם לאסטרטגיה של יצירת ערך באמצעות השקעה בנכסי נפט מוכחים.

נאוויטס פטרוליום

כחלק מאסטרטגיה זו, רכשה נאוויטס באוגוסט את שדה הנפט היבשתי נצ'ס בטקסס תמורת 17.5 מיליון דולר ולאחר מכן פרסה תכנית פיתוח לשדה, שצפויה להגדיל את קצב ההפקה עד פי ארבעה - מ-175 אלף חביות בשנה ל-765 אלף חביות בשנה - תוך יצירת תזרים מזומנים מהוון של 61 מיליון דולר.

במקביל לעסקה שהגדילה את תיק הנכסים, העלתה חברת הדירוג מעלות S&P את דירוג אגרות החוב שהנפיקה נאוויטקס לצורך מימון השקעתה בפרויקט בקסקין שמוחזק על ידי נאווטיס (7.5%). דירוג אגרות החוב הועלה מ-A- ל-A ותחזית הדירוג היא יציבה. מעלות הסבירה את העלאת הדירוג בכך שכל עבודות הפיתוח בפרויקט הושלמו ללא חריגה מהתקציב, בשיפור המהותי בקצב ההפקה מעבר לקצב המתוכנן ובעלייה במחיר הנפט. פרויקט בקסקין מפיק 35 אלף חביות נפט ליום.

גדעון תדמורצילום: תומר אפלבאום

נאוויטס הגדילה בסוף נובמבר את חלקה בנכס הנפט שננדואה ב-30% ל-53.1% ואת חלקה בנכס הנפט יוקטן ב-18.8% ל-49.1% תמורת 5 מיליון דולר במזומן וכן תישא בחלקה היחסי בעלויות הפיתוח ותשלומים עתידיים של 13 מיליון דולר בגין עלויות נטישה ותשלום המותנה בפיתוח שננדואה.

נאוויטס ציינה שחלקה בתזרים המזומנים המהוון בשיעור של 10% של נכסי הנפט על פי אומדן הכמויות הנמוך הוא 230 מיליון דולר, ו-17 מיליארד דולר על פי אומדן הכמויות הגבוה. נאוויטס נסחרת בשווי של 737 מיליון שקל, לאחר עלייה של 63% ב-2019.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker