שוק הקנאביס חסום לגיוס? קנביט גייסה את הסכום הנדרש להשלמת עסקת תיקון עולם

בשוק קשה, שבו מניות הקנאביס קרסו בעשרות אחוזים, החברה עמדה ביעד ונמנעה מקנס של 5 מיליון דולר ■ יו"ר החברה איתן בן אליהו השקיע 3.6 מיליון שקל, והמשקיעים ברק רוזן ואסי טוכמאייר השקיעו יחד 3 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
חממות תיקון עולם
חממות תיקון עולם ישראלצילום: תיקון עולם

חברת הקנאביס קנביט, הנשלטת על ידי קבוצת משקיעים בהובלת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, דיווחה למשקיעים כי השיגה את מלוא הסכום הנדרש, 13.5 מיליון דולר, לסגירת עסקת תיקון עולם ישראל.

החברה העבירה 10 מיליון דולר עבור הרכישה לידיו של צחי כהן, מייסד תיקון עולם - ודיווחה היום (ראשון) שסגרה את המימון באמצעות הקצאה פרטית בהיקף של 26.494 מיליון שקל. בהקצאה זו הוקצו 3.1 מיליון מניות לפי מחיר מניה של 8.5 שקל, המשקף דיסקאונט של 2.6% על מחיר הפתיחה בבורסה.

זה הישג לחברת הקנאביס, שהצליחה להשיג את המימון לרכישת תיקון עולם. שווי פעילותה הוערך על ידה ב-37 מיליון דולר. הגיוס בוצע בשוק קשה, שבו מניות הקנאביס בבורסות בעולם קרסו בעשרות אחוזים. אם קנביט לא היתה סוגרת את הגיוס במועד, היא היתה נקנסת ב-5 מיליון דולר.

קנביט הודיעה כי קיבלה מרשות מקרקעי ישראל אישור רשמי לשנות את מטרת ההקצאה של קרקעות מפעל הייצור בציפורית - בנוף גליל ים, למטרת מבנה להשכרה למפעל למוצרי קנאביס רפואי. כך התבטלה האופציה שניתנה לקנביט על ידי המייסד כהן, לבטל את העסקה ביחס לרכישת תאגיד הייצור והזכות לקבלת 10 מיליון דולר בחזרה.

הנהלת קנביט לאחר חתימת העסקה: משמאל - סמנכ"ל הכספים טוני קליין; המנכ"לית יפעת קריב; היו"ר איתן בן אליהו; ארז נבון, דירקטור; עו״ד ישראל שמעונוב; עו"ד ליאת נובק-אליאב; ועו״ד ניר כהן ששו

איך קנביט גייסה את הסכום?

החברה לא פירטה בדיווח את שמותיהם של 13 המשקיעים שהשתתפו בגיוס. אך כפי שמתבקש על פי חוק היא חשפה את שמותיהם של בעלי העניין בחברה. בהשתתפותם בגיוס הם הביעו אמון משמעותי בחברה.

בין אותם בעלי עניין ניתן למצוא את האלוף במילואים לשעבר, איתן בן אליהו, המכהן כיום כיו"ר הדירקטוריון, והזרים מכיסו בהנפקה 3.6 מיליון שקל; ירון נאור, דירקטור ומבעלי מניות דבוקת השליטה שהשקיע 3.4 מיליון שקל; דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים לשעבר, שהשקיע 3.2 מיליון שקל; רוזן השקיע 1.5 מיליון שקל; טוכמאייר, שותפו בחברת הנדל"ן הבורסאית קנדה ישראל, שמנייתה זינקה בכ-182% במהלך שנת 2019, השקיע סכום דומה של כ-1.5 מיליון שקל.

קנביט שעד כה גייסה בבורסה בישראל 100 מיליון שקל בשלושה גיוסים שונים, הבהירה שבכוונתה להמשיך לגייס בימים הקרובים על מנת להשלים את כלל המטרות העומדות לנגד עיניה. מדובר בגיוס של כ-60 מיליון שקל שאותו מובילה חברת החיתום של ברק קפיטל. קנביט נדרשת להשקיע כספים נוספים בחוות הריבוי והגידול בכפר יהושע וכ-7 מיליון שקל במפעל לייצור קנאביס בציפורית.

מנכ"לית החברה, יפעת קריבצילום: עזרא לוי

מנכ"לית החברה, יפעת קריב, מסרה: "אנו רואים בצעדים האחרונים שביצעה החברה סימן לבאות ובכוונתנו להמשיך על מנת להפוך לחברה המובילה בארץ. אנו פועלים להחזיר למטופלים את המוצרים הדרושים, ולחזק מחדש את האמון של המטופלים בחברה. נפעל להפוך לחברה משמעותית בזירה הישראלית והבינלאומית - זאת, החל בשימוש בגנטיקה המוכחת כטובה ביותר עבור הזנים והמוצרים שלנו, דרך המפעל העומד בקדמת הטכנולוגיה וכלה בחדירה לשווקים בינלאומיים. אנו מודים למשקיעים על האמון בחזון החברה ובפעילותה, נמשיך ונפעל להחזיר את תיקון עולם להיות החברה המובילה בישראל".

חממות תיקון עולםצילום: תיקון עולם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker