אלביט מערכות שיגרה לחלל ננו לוויין ליישומי תקשורת אזרחיים

הננו לוויין NANOVA שוגר ממרכז החלל בדרום הודו, ומיועד לספק פתרון אמין ואטרקטיבי מבחינה כלכלית של שירותי תקשורת באזורים בעלי כיסוי לווייני מוגבל או חסר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ננו לוויין NANOVA של אלביט
ננו לוויין NANOVA של אלביטצילום: באדיבות אלביט

חברת אלביט מערכות, בניהולו של בוצי מכליס, דיווחה הערב (ד') כי שיגרה בהצלחה את הננו לוויין שלה, NANOVA. הננו לוויין פותח בשיתוף עם חברה אמריקאית, כחלק מפרויקט ביוזמת קרן BIRD, והוא מתוכנן להוות חלק ממערך של ננו לוויינים ליישומי תקשורת אזרחיים.

הננו לוויין של אלביט מערכות מופעל מתחנה קרקעית באתר של החברה בחיפה. NANOVA שוגר ממרכז החלל סאטיש דאוון שבדרום הודו, באמצעות רכב השיגור הלווייני של הודו, ה-Polar Satellite Launch Vehicle. לאחר 18 דקות ובגובה של 580 ק"מ שוחרר הננו לוויין NANOVA מרכב השיגור והחל במסלולו. NANOVA, שמידותיו 30X10X10 ס"מ ומשקלו 5 ק"ג, מכיל מטען ייעודי לתקשורת בתדר אולטרה-גבוה (Ultra-High Frequency) ומספק קישור לווייני ישיר להעברת מידע, קול והודעות טקסט.

נשיא אלביט מערכות, בצלאל מכליס
נשיא אלביט מערכות, בצלאל מכליסצילום: אלביט מערכות

הוא מיועד לספק פתרון אמין ואטרקטיבי מבחינה כלכלית של שירותי תקשורת באזורים בעלי כיסוי לווייני מוגבל או ללא כיסוי לווייני כלל. שירותי תקשורת שכאלו נדרשים כיום עבור שורה של יישומים מסחריים, ובהם חיפוש והצלה, תקשורת חירום באזורים נידחים, ניהול וכן לצורך מעקב לוגיסטי של ציים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום