מגדל תלווה לאזורים 600 מיליון שקל לפרויקטים של דירה להשכיר

זהו שיתוף פעולה ראשון בין השתיים בתחום האשראי ■ המימון הוא לטובת פרויקטים להשכרה לטווח ארוך בשכונת הרקפות בראשון לציון ובשכונת בית בפארק באור יהודה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שכונת הרקפות בראשון לציון
שכונת הרקפות בראשון לציוןצילום: עופר וקנין

חברת מגדל וחברת אזורים חתמו על הסכם אשראי בהיקף של 600 מיליון שקל. במסגרת ההסכם, תעמיד מגדל חוב בכיר עבור חברת ריט אזורים ליווינג (חברת בת של אזורים) אשר עוסקת בהקמה ותפעול מתחמי דיור להשכרה לטווח ארוך. המימון יוקצה לפרויקטים בהם זכתה החברה במסגרת מכרזי החברה הממשלתית "דירה להשכיר": בראשון לציון בשכונת הרקפות ובאור יהודה בשכונת בית בפארק.

מגדל תעניק לשני הפרויקטים מימון בהיקף של כ-600 מיליון שקל ותלווה את הפרויקטים בתקופת ההקמה ובתקופת התפעול. המימון יועמד לטווח ארוך לתקופה של עשר שנים מסיום ההקמה. מדובר בעסקת אשראי המגובה בביטחונות על נכסי וזכויות שני הפרויקטים ובערבות חברת אזורים, בתקופת ההקמה. זהו שיתוף פעולה ראשון בין מגדל לאזורים בתחום האשראי.

את אזורים יצגו בעסקה עורכי הדין נפתלי ניר, מיכל סגמון וניר רודניצקי ממשרד יגאל ארנון ושות'. מגדל יוצגה בעסקה על ידי עורכי הדין אורי מנדל ואורן טל ממשרד יוסי לוי ושות׳. עומרי לוי מאקטיב חיתום ליווה את העסקה.

הרשי פרידמן, בעל השליטה באזוריםצילום: מוטי מילרוד

470 דירות, חדרי כושר וחדרי אירועים

פרויקט LIVING ראשון לציון (מימון של 225 מיליון שקל) יכלול שני מגדלים בני 24 קומות שבכל אחד מהם 108 דירות, כולן מיועדות להשכרה לטווח ארוך. הצפי לאכלוס הוא כשנתיים מהיום. פרויקט LIVING בית בפארק (מימון של 376 מיליון שקל) בשכונת באור יהודה, סמוך לצומת סביון, כולל שבעה בניינים בני עשר קומות כל אחד, שיכללו 364 דירות המיועדות להשכרה לטווח ארוך. הפרויקטים יכלול גם חדר כושר, חדר חוגים, חדר לאירועים, חדר לימוד ועוד. הפרויקט באור יהודה נמצא בשלבי בנייה והאכלוס צפוי בקיץ 2021. לאזורים פרויקט השכרה לטווח ארוך פעיל ומאוכלס באופן מלא באשדוד, הכולל 112 יח"ד, ופרויקט נוסף עתידי בבת ים.

רות לוי, מנהלת מערך האשראי העסקי בחברת מגדל אמרה: "כחלק מפעילות ההשקעות של מגדל, מהווה תחום האשראי הלא סחיר נדבך משמעותי. עסקה זו עם חברת אזורים הינה חלק מאסטרטגיה כוללת להגדיל את תיק האשראי הלא סחיר בתחום הנדל"ן בישראל ולגוונו בפרויקטים עם תזרים יציב וחזק לאורך שנים קדימה. בימים אלו פועלת מגדל בצורה נרחבת בייזום עסקאות מימון נדל"ן בישראל במגוון תחומים כגון נדל"ן מניב, דיור להשכרה, דיור מוגן ומלונאות".

ערן ענבים, סמנכ"ל הכספים של אזורים: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם מגדל ומודים להם על הבעת אמון בפעילותנו בתחום הדיור להשכרה. זהו מימון ארוך טווח ובהיקף משמעותי המשקף את חזוננו לגבי התחום. אזורים שואפת להמשיך ולהרחיב את פעילותה בתחום, תוך הבאה לידי ביטוי של היתרונות היחסיים של החברה בתכנון וייזום פרויקטים ובבניית קהילות מגורים איכותיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker