הקוסם מתאילנד שסידר לדני נוה אקזיט של מיליון דולר

המשקיע התאילנדי מוכן לרכוש מנוה מניות בטר, שקיבל כיו"ר לפי שווי חברה של 20 מיליון דולר ■ העסקה צפויה להיערך מבלי שהמשקיע בדק את מסמכי החברה - שנמצאת בקשיים כלכליים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דני נווה
שלי אפלברג
שלי אפלברג

בטר, שכשלה בניסיונה להתמזג לשלד הבורסאי של וויטסמוק, יוצאת לדרך חדשה. יו"ר כלל ביטוח דני נוה, שבעברו כיהן גם כשר הבריאות של מדינת ישראל, החליט למכור את אחזקותיו בחברה לפי שווי של 20 מיליון דולר, ובכך לסגור מאחוריו את פרשת בטר. החברה נקלעה לסכסוך בעלים שהגיע עד לבית משפט המחוזי. 

עבור נוה, שלא השקיע שקל אחד בחברת הקנאביס שבה הוא מחזיק (4.25% מהמניות), מדובר באקזיט נאה - שכן מעבר למשכורת חודשית בסכום מוערך של כ-5,000 דולר שממנה נהנה בחמש השנים האחרונות, הוא ישלשל כעת לכיסוי מהמכירה מיליון דולר.

נוה לא היחידי שהחליט לצאת מההשקעה בבטר. יחד עמו ולפי אותו שווי חברה ימכור את חלקו בעל מניות נוסף - מרדכי ברודו, הבעלים של הוטל מונטיפיורי וקופי בר. ברודו מחזיק ב-4.25% מהמניות, שרכש בשני מיליון שקל.

ההחלטה על העסקה התקבלה במסגרת תיק שמתנהל בבית המשפט המחוזי אצל השופט חגי ברנר. תיק שהחל בצו מניעה זמני ביקשו בעלי מניות מיעוט בחברה בעקבות סכסוך קשה שפרץ. בעלי מניות המיעוט טענו בפני בית המשפט כי מייסד החברה יוחאי גילד גולן, סיכל את עסקת המיזוג של בטר עם השלד הבורסאי ווייטסמוק כי הוא מנסה למכור את החברה באופן חד־צדדי וכי הוא מבריח כספים מקופתה לטובת פעילות באוסטרליה.

גידול קנאביס בישראלצילום: נמרוד ארונוב

בעלי המניות בבטר קיבלו מבית המשפט צו מניעה זמני, שחסם את גולן ואת אמו גליה גולן (שמחזיקה פורמלית בשליטה בחברה) מביצוע פעולות ברכוש החברה. לצד זאת, באותה התקופה השלד הבורסאי וויטסמוק הגיש בקשת הסדר כפוי נגד בטר לפני פירוק, בגין חוב של 2.5 מיליון דולר כלפיו. אך מאז ההגשה, נראה שהצדדים הצליחו להגיע להסכמות, שכן התביעה נמחקה לבקשתם ללא כל דרישה להוצאות.

ומה כעת אמור להוציא אחת משמונת חלוצות הקנאביס שבעברה שירתה כ-5,000 מטופלים מהקשיים? משקיע תאילנדי אלמוני, שמוכן לרכוש מניות לפי שווי של 20 מיליון דולר. מעניין לראות שנוה שיוצג על ידי עו"ד איל רוזובסקי, וברודו שיוצג על ידי עו"ד אסף ברם, הצליחו להשיג לעצמם עסקה לפיה המשקיע יבצע את השקעתו ללא תנאי לקבלת כל מצג לפעילות החברה. 

ידוע ממסמכים שונים שהוגשו לבית המשפט שבטר נמצאת בקשיים פיננסים. חובותיה נערמו ל-3.8 מיליון דולר והיא מפסידה באופן עקבי. לפי כתבי בית המשפט, ב-2016 הפסידה החברה 10 מיליון שקל, ב-2017 הפסידה 7.4 מיליון שקל וב-2018 הפסידה 2.1 מיליון שקל. החברה צפויה להפסיד ב-2020 סכום של 1.6 מיליון שקל. הסכומים הללו הוערכו כשהצדדים לא היו מודעים לפסיקה עתידית. זו נחתה על התעשייה מפתחו של בג"ץ, ולפיה על חברות קנאביס לספק למטופליה קנאביס רפואי בתנאים של האסדרה הישנה.

למרות כל זאת ועל אף החקירה המשטרתית המתנהלת סביב עסקיה בשל פריצה, הצליחו בעלי המניות לרקום עסקה שקיבלה אישור מבית המשפט. כעת ברנר פסק שהעסקה תושלם עד לפברואר הקרוב. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker