הכשרה ביטוח תהפוך לבעלת מניות במלונות בראון: תחזיק 16.5% מהרשת

הכשרה החליטה להמיר הלוואה בסך 80 מיליון שקל שנתנה לבראון - ולהפוך לבעלת מניות בחברה ■ להכשרה עומדת אופציה להגדיל את אחזקתה ל-20%

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מלון בראון ברחוב קלישר, תל אביב
מלון בראון ברחוב קלישר, תל אביבצילום: אייל טואג

הכשרה ביטוח החליטה להמיר הלוואה שנתנה לרשת מלונות בראון - ולהפוך לבעלת מניות בחברה. הכשרה תחזיק 16.5% ממניות הרשת עם אופציה להגדלה ל-20%.

ביוני האחרון הלוותה הכשרה ביטוח לרשת מלונות בראון 80 מיליון שקל. האשראי הועמד עם אופציה להמרה למניות, כחלק ממערך העסקות הלא סחירות. במסגרת ההסכם, עומדת להכשרה הזכות להגדיל את ההשקעה ולהפוך להיות בעלת 20% מהרשת, בהתקיים תנאים מתלים.

ההשקעה של הכשרה ביטוח במלונות בראון מצטרפת להשקעות גדולות נוספות לא סחירות שביצעה הכשרה באחרונה, ובהן השקעה בחברת REE (סופטוויל לשעבר) בסך 21 מיליון שקל, המקנה להכשרה 3.5% בעלות בחברה; השקעה בחברת המימון של טופ קפיטל מקבוצת לידר שוקי הון בסך עשרות מיליוני שקלים; השקעה ברשת סינמה סיטי, שמקנה להכשרה כ-20% בבעלות ברשת; והשקעה בחברת האוטובוסים דן  המקנה להכשרה 5%-4% בעלות בחברה.

שמעון מירון, מנכ"ל הכשרה
שמעון מירון, מנכ"ל הכשרה

שמעון מירון, מנכ"ל הכשרה ביטוח, מסר: "ברמה העסקית אני סבור כי ההשקעה תסייע לנו ליצור זרוע מלונאית מניבה לצד הרחבת פורטפוליו הנכסים של עמיתי החיסכון לטווח ארוך של הכשרה ביטוח. זיהיתי ביזמי מלונות בראון את הדור החדש של המלונאים עם תשוקה אדירה לסטייל, חדשנות וחזון אשר מעניקים לאורחים שלהם חוויית לקוח מהפכנית.

"גידול במגוון ההשקעות תואם לאסטרטגיית הרווחיות של החברה לחפש מנועי צמיחה חדשניים בעקבות סביבת הריביות הנמוכה. הכשרה מתעתדת להקצות סכומים ניכרים נוספים בהשבחת פורטפוליו ההשקעות שלה, בין היתר באמצעות השקעה בנדל"ן, קרנות השקעה ומגוון עסקות בנכסים לא סחירים. עסקות אלה נועדו להשביח את פורטפוליו ההשקעות הנוכחי של החברה ולתת ערך מוסף במצבי שוק שונים", אמר מירון.

רועי קדוש, סמנכ"ל ההשקעות של הכשרה ביטוח, הוסיף: "תחום המלונאות נחשב בשנים האחרונות לענף מתפתח בארץ ובעולם, זאת על רקע עליית רמת החיים ושינוי טעמי הצרכנים והעסקים בהוצאות על מותרות. מחד, הצמיחה באה לידי ביטוי במחירי הנסיעות, המקבלים רוח גבית מטיסות הלואו-קוסט, ומאידך, ריבוי חדרי המלונות שמתאפיינים בגידול בשיעורי התפוסה מקרב ענף התיירות בישראל בשנים האחרונות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker