כלל ביטוח תעמיד הלוואה של מיליארד שקל לגזית גלוב

ההלוואה היא לעשר שנים, נושאת ריבית שנתית צמודת מדד של 1.17% - ומובטחת בשעבוד הנכס G City בראשון לציון ■ סמנכ"ל גזית גלוב: "ההלוואה תקטין את עלויות המימון שלנו ותיטיב עם בעלי ההון והחוב של החברה"

אסא ששון
חיים כצמן, המנכ"ל ובעל השליטה בגזית גלוב
חיים כצמן, המנכ"ל ובעל השליטה בגזית גלובצילום: ניר קידר

כלל ביטוח תעמיד הלוואה בסך של מיליארד שקל לגזית גלוב. ההלוואה היא מסוג Bullet (הלוואת בלון) לתקופה של עשר שנים, עד לדצמבר 2029, עם מח"מ של 8.7 שנים. ההלוואה נושאת ריבית שנתית צמודת מדד של 1.17%. כ-80% מהקרן ייפדו בדצמבר 2029.

ההלוואה מובטחת בשעבוד הנכס G City בראשון לציון, הכולל מתחם בילוי ופנאי ושני מתחמי פאוור סנטר, המהווים רצועה מסחרית משמעותית וייחודית לאורך שדרות משה דיין, הנפרשת על שטח בבעלות פרטית של כ-80 דונם באורך של כקילומטר. הנכס כולל יותר מ-120 חנויות ומרכזי בילוי, ובהם דקטלון, סינמה סיטי וסופרמרקטים כמו שופרסל ורמי לוי, והוא נהנה מתנועה של כ-12 מיליון מבקרים בשנה.

ההסכם עם כלל ביטוח ופיננסים מאפשר לגזית גלוב לנצל את ההלוואה בשלוש משיכות בעיתויים שונים, בהתאם לצורכי החברה ולצפי תזרים המזומנים שלה. מבנה זה מספק לגזית גלוב גמישות ויעילות כלכלית תוך כדי קיבוע הריבית לטווח ארוך.

סינמה סיטי בראשון לציון
סינמה סיטי בראשון לציוןצילום: ניר שמול

גזית גלוב דיווחה בשבוע שעבר על תוצאות הצעת הרכש העצמית לאיגרות החוב מסדרה י"א. במסגרת ההצעה הציעה גזית לרכוש עד 1.135 מיליארד שקל ערך נקוב של אג"ח מסדרה י"א. ההצעה זכתה לשיעור היענות גבוה של כ-86% ובמסגרתה נרכשו חזרה אג"ח בסך 977 מיליון שקל ערך נקוב. הצלחת המהלך צפויה לחסוך לחברה הוצאות ריבית שנתיות של כ-45 מיליון שקל.

עסקה זו, התואמת את אסטרטגיית ההשקעות הפרטיות של כלל ביטוח ופיננסים, מאפשרת לעמיתיה ליהנות מתשואה שוטפת ארוכת טווח, המייצרת פרמיה על האלטרנטיבות הקיימות בשוק הסחיר,

עדי ימיני, משנה למנכ"ל וסמנכ"ל כספים בגזית גלוב, מסר: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם גוף מוסדי מכובד כמו כלל ביטוח ופיננסים. ההלוואה הינה לתקופה ארוכה של 10 שנים והיא מאפשרת לנו גמישות רבה במשיכת הכספים, בהתאם לתוכניות העסקיות של החברה, לצד קיבוע הריבית האטרקטיבית לטווח ארוך. הלוואה זו, יחד עם הצעת רכש אג"ח י"א בשבוע שעבר, במסגרתה פרענו חוב יקר יחסית, צפויות להקטין את היקף החוב סחיר משמעותית, לשפר את פריסתו בשנים הבאות, להקטין את עלויות המימון שלנו ולהיטיב עם בעלי ההון והחוב של החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker