המדינה מתלוננת: ישראכרט עקצה אותנו

משרד האוצר לישראכרט: שילמנו 25 מיליון שקל מיותרים בעמלות סליקה ■ ישראכרט סבורה כי אין ממש בטענות של משרד האוצר ■ הנושא מצוי בבדיקה באגף החשב הכללי

TheMarker
פרסומת ישראכרט
פרסומת ישראכרטצילום: צילום מסך מתוך עמ
TheMarker

אגף החשב הכללי במשרד האוצר בודק אם חברת כרטיסי האשראי ישראכרט גבתה ממנו כ-25 מיליון שקל עודפים בעמלות סליקה, מעבר למה שהיה עליה לגבות לפי ההסכם ביניהם – כך דיווחה ישראכרט בדו"חות הכספיים שלה לרבעון השלישי, שפורסמו לפני שלושה שבועות. לפי ישראכרט, אין ממש בטענה של משרד האוצר.

ישראכרט מבצעת סליקה בתשלומים שמקבלת הממשלה בכרטיסי אשראי, למשל מאזרחים המשלמים מסים ואגרות באמצעות האינטרנט. לפי הדו"חות הכספיים של החברה, בנובמבר האחרון פנה אליה אגף החשב הכללי במשרד, בטענה כי "נמצאו הפרשים בין חישובי עמלות לפי הסכם ההתקשרות (הסכם הסליקה) בין הצדדים לבין העמלות שנגבו בפועל על פני תקופה של מספר שנים, בסך של בין כ-23 לכ-25 מיליון שקל". בישראכרט הוסיפו כי "מבחינה ראשונית שערכה, החברה סבורה כי אין ממש בדרישה, ולהערכתה נכון לשלב זה, תוצאות הבירור לא צפויות להשפיע באופן מהותי על תוצאותיה הכספיות".

במשרד האוצר אומרים כי הנושא מצוי בבדיקה. בכל מקרה, הסכומים המדוברים אינם מהותיים בעבור ישראכרט – שהכנסותיה בתשעת החודשים הראשונים של 2019 הסתכמו בכ-1.4 מיליארד שקל, שמהם 902 מיליון שקל בסעיף ההכנסות מבתי עסק (נטו), הכולל את עמלות הסליקה. ישראכרט מדווחת כי ההכנסות מעמלות סליקה נפגעו בתקופה האחרונה עקב הגברת התחרות בענף וההפחתה שכפה בנק ישראל בשיעור העמלה הצולבת. עם זאת, במונחים אבסולוטיים עמלות הסליקה עדיין צומחות, עקב הצמיחה בסכומי העסקות בכרטיסי אשראי. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker