ניסוי מוצלח לפנאקסיה בתרופות מבוססות קנאביס רפואי; המניה עולה ב-2%

החברה הודיעה על ניסוי מוצלח שנערך בהשתתפות 12 משתתפים בריאים ■ מנכ"ל החברה: "התוצאות יזניקו את המכירות של אקסיבן בישראל"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה
ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיהצילום: עופר וקנין
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מניית פנאקסיה עולה ב-2%, לאחר שהודיעה למשקיעים כי קיבלה תוצאות של ניסוי שנערך במרכז הרפואי וולפסון, בהשתתפות 12 משתתפים בריאים. בינואר האחרון אישר משרד הבריאות לחברה לתת במסגרת הניסוי שמנים, טבליות, נרות רקטליים ותמציות קנאביס לשאיפה. מטרת הניסוי היתה לבדוק את בטיחות השימוש ויעילות המוצרים שפיתחה פנאקסיה.  

ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה, הביע בשיחה עם TheMarker את שביעות רצונו מהתוצאות. "התוצאות יזניקו את המכירות של אקסיבן בישראל, ולאחר שנקבל את האישורים לשווק את התרופות שלנו בארה"ב ובאירופה, שורת המכירות תגדל. היה חשוב לנו להבין את המאפיינים של התרופה שמגיעה למחזור הדם, מאחר שזאת דרישה בסיסית של משרד הבריאות מכל תרופה על המדף".

כאשר נשאל כיצד נבדקו ריכוזי התרופה בדם, ענה סגל כי "כל אחד מהמטופלים עבר בדיקות דם שבאמצעותן ראינו את כמויות החומרים הפעילים - CBD ו-THC - ותוצרי הפירוק שלהם. זאת הפעם הראשונה שחברה יודעת מה האחוזים של כל מוצר שמגיע למחזור הדם. מדובר במידע מאוד חשוב".

סגל סיפר כי "המתן האוראלי הגיע בריכוז הגבוה ביותר למחזור הדם, ואחריו השמן והטבליות שרשמו תוצאות דומות. במקרה של תמציות הקנאביס לשאיפה, החומרים הפעילים שהגיעו לדם היתה נמוכה יותר". לדברי סגל, החברה תגיש את תיק המוצרים שלה למשרד הבריאות במטרה לאשר את השימוש בהן. בחברה מעריכים כי למשרד הבריאות ייקח מספר חודשים לבחון את הבקשה.

סגל התייחס לאחר מכן להזדמנויות העתידיות של החברה, שנוצרות בין השאר בזכות פיתוח של תרופה יחד עם רפא. "בחנו את התרופות מול סאטיבקס, תרופת הקנאביס המאושרת של GW, ופלסבו", הוא אמר, "גילינו שאנו יותר טובים מהן. הצלחנו להוכיח בטבליות ספיגה יותר מהירה ובשמנים הינו אותו דבר. מכיוון שתרופת סאטיבקס עולה 3,000 שקל והשמן שלנו, אקסיבן, עולה כ-200 שקל, אז יש פה הזדמנות לחולים".

אקסיבן הוא מותג קנאביס רפואי המיוצר בידי חברת התרופות רפא, ומבוסס על חומרי הגלם של שיח מדיקל גרופ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker