רשות התחרות: לא נערער על החלטת בית הדין בנוגע למיזוג מזרחי-אגוד

באחרונה קיבל בית הדין לתחרות את ערעורי בנק מזרחי, בנק אגוד ובעלי השליטה בבנק אגוד על החלטת הממונה להתנגד למיזוג ביניהם

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

רשות התחרות הודיעה היום כי לא תערער על החלטת בית הדין בנוגע למיזוג בין בנק מזרחי לבנק אגוד. באחרונה קיבל בית הדין לתחרות את ערעורי בנק מזרחי, בנק אגוד ובעלי השליטה בבנק אגוד על החלטת הממונה להתנגד למיזוג ביניהם. 

היום (ג') הודיעה הממונה לצדדים למיזוג כי "לאחר דיון פנימי שנערך ברשות הוחלט שלא להגיש ערעור על החלטת בית הדין לתחרות". המשמעות היא ככל הנראה שכעת אין כל מניעה למיזוג. עוד נמסר כי "הרשות עומדת בקשר עם הצדדים בנוגע לסוגיות שבית הדין החזיר לפתחה בהם אשראי בתחום היהלומים ונושא הלימות ההון".

לפני כשבועיים החליט בית הדין לתחרות להפוך על פיה את ההחלטה מהשנה שעברה, לפסול את המיזוג של בנק אגוד עם בנק מזרחי טפחות. בכך נתן בית הדין אור ירוק לקידום עסקת המיזוג.

מעבר לרווח החשבונאי שייווצר למזרחי בעקבות רכישת בנק אגוד (במחיר המהווה 60% מההון העצמי של אגוד) הוא יאפשר למזרחי להצטייד בהון נוסף, שבעזרתו יוכל להתחרות טוב יותר מול הבנקים הגדולים הפועלים ולאומי.

המיזוג גם יאפשר למזרחי לחזק את מעמדו ואת נתחי השוק בתחומי האשראי הצרכני למשקי הבית ולעסקים הקטנים והבינוניים. בנוסף, מזרחי יקבל לידיו 36 סניפים של אגוד, שחלקם הוא כנראה ימכור.

אם עד עכשיו, למרות המאמצים לגדול במגזרים העסקיים, בנק מזרחי נתפש יותר כבוטיק למשכנתאות, הרכישה של אגוד תהווה עבורו קפיצת מדרגה משמעותית. 

בעקבות החלטת הממונה על התחרות, עו"ד מיכל הלפרין, לא לערער על ההחלטה של בית הדין לתחרות לאפשר את מיזוגו של בנק אגוד לתוך מזרחי טפחות, הודיעו עובדי אגוד על סגירה מיידית של 36 סניפי הבנק.

איציק מוקמאל, יו"ר ועד עובדי בנק אגוד, מסר כי "בעקבות ההחלטה השערורייתית והבלתי-היגיונית בעליל של הממונה - סגרנו את הבנק. הוועד המשותף יתכנס היום כדי להחליט על המשך הצעדים. אנו נפעל בכל דרך לשנות את רוע הגזרה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker