היעד של לידר שוקי הון למניית דור אלון - 95 שקל

בלידר מציינים לחיוב את גיוון מקורות הרווח של דור אלון, הקטנת התלות בתחום קמעונות הדלקים, ותשואת דיווידנד גבוהה של כ-7% ■ עם זאת, הם מזהירים כי החברה חשופה לסיכוני רגולציה, מגידול התחרות בחלק מתחומי הפעילות, ומהפחתה של 8.5% בתעריף ייצור החשמל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מוטי בן משה
מוטי בן משה, בעל השליטה באלון רבוע כחול ישראלצילום: אייל טואג

"אנו מתרשמים לחיוב מאופן הניהול של דור אלון, מהצעדים שהחברה נוקטת כדי ליצור מנועי צמיחה, להגדיל ולגוון את מקורות הרווח" - כך כותבת סבינה פודבל-לוי מנהלת המחקר בלידר שוקי הון, בסקירתה השנתית על החברה. היא אף נוקבת במחיר יעד של 95 שקל למניה - תשואת יתר.

החברה - הנשלטת על ידי קבוצת אלון רבוע כחול שבבעלותו של מוטי בן משה - פועלת בתחומי האנרגיה הקמעונות. היא מפעילה מתחמי תדלוק ומסחר. בבעלותה כ-211 תחנות דלק ו-139 חנויות נוחות, לרבות רשת AM:PM, משווקת דלק סילוני, ובבעלותה גם תחנת כוח ונכסי נדל"ן.

69.9% ממניות דור אלון מוחזקות על ידי אלון רבוע והיתרה על ידי הציבור. שווייה של החברה - 1.26 מיליארד שקל, והחוב הפיננסי נטו ברבעון השלישי הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל, לצד הון עצמי של 1.086 מיליארד שקל - כ-22% מהמאזן של 4,915 מיליארד שקל. 

מיני סופר בתחנות הדלק. דור אלוןצילום: דן קינן

"אנו צופים המשך שיפור בתוצאות החברה, שיגיע בעיקר מהמשך הצמיחה בתחום הקמעונות, כתוצאה מפתיחת סניפים נוספים בפורמטים השונים, לצד הסבת סניפי אלונית לפורמט מיני סופר", כותבת פודבל-לוי. היא מוסיפה: "במקביל, במהלך 2020 צפויה החברה ליהנות מתזרים מזומנים משמעותי, שייווצר מהפעלתה של תחנת הכוח בקרית גת. פרויקט אלוני ים שבבעלות החברה עשוי להיות אפסייד (פוטנציאל עלייה) משמעותי לשווי במידה ותאושר הרחבת זכויות הבנייה".

"הערכת השווי של פרויקט אלוני ים עלתה מ-392 מיליון שקל ל-485 מיליון שקל. החברה נמצאת לקראת סיום עבודות הדיפון והחפירה בפרויקט", מציינת פודבל-לוי. "לגבי תחנת הכוח בקרית גת שהחלה בחודש נובמבר בהפעלה מסחרית, הערכת השווי לתחנה גוזרת שווי של כ-760 מיליון שקל ברוטו והחברה צופה EBITDA  שנתי ממוצע של 72 מיליון שקל לאורך שנות הפרויקט. השלמת הסבתם של 30 סניפי אלונית בתחנות התדלוק לפורמט מיני, הובילה לגידול משמעותי במחזורי המכירות וברווח. החברה שילמה בזכות עובדה זו דיווידנד שמן, בשווי 60 מיליון שקל. החברה הצליחה לפצות באופן מלא על הפגיע ברווח שנגרמה מהורדת מרווח שיווק הבנזין בחודש מאי אשתקד, תוך המשך גידול במכירות הדלקים בתחנות והגדלת מחזור המכירות והרווח של חנויות הנוחות". 

ומה לגבי שנת 2020? בלידר צופים כי הסכם הגז עם תחנת הכוח יתוקן וישופר כך שתוצאותיה ישתפרו. עוד הם צופים, כי דור אלון תפתח ששה סניפי אלונית, ששה סניפי AM:PM חדשים, וכעשרה מתחמי תדלוק. כמו כן תמשיך החברה להסב חנויות נוחות למיני סופרים, ותחל בהצבת עמדות טעינה מהירה לרכב חשמלי.

"תזרים מזומנים משמעותי". תחנת הכוח של דור אלון בקרית גת

כנקודות חיובית רואים בלידר את גיוון מקורות הרווח, הקטנת התלות בתחום קמעונות הדלקים, ותשואת דיווידנד גבוהה של כ-7% . את הנקודות השליליות רואים בכך שהחברה חשופה לסיכוני רגולציה, את התגברות התחרות בחלק מתחומי הפעילות של החברה לרבות בתחום שיווק הגפ"מ ( גז בישול). וההפחתה של 8.5% בתעריף ייצור החשמל ל-2020 שעלולה להשפיע לרעה על תוצאות תחנת הכוח. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker