פרשמרקט מאריכה ב-3 חודשים את היעד להשלמת העסקה עם יינות ביתן

הארכת המועד האחרון להשלמת העסקה נעשתה משום שטרם נחתמו הסכמי שכירות חדשים או הסכמי הסבה להסכמי השכירות הקיימים עם בעלי החנויות בכל אחד מהסניפים שנמכרו לפרשמרקט

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
סניף של פרשמרקט
סניף של פרשמרקטצילום: אייל טואג

פרשמרקט מימשה את האופציה שקיבלה להאריך בשלושה חודשים, כלומר עד 10 בפברואר, את המועד האחרון להשלמת העסקה לרכישת סניפים מחברת יינות ביתן.

פרשמרקט, שבשליטת יוסף ושלמה אמיר (37.5% לכל אחד מהם), חתמה בספטמבר על עסקה לרכישת שבעה סופרמרקטים בגוש דן, בשטח מכירה כולל של 7,000 מ"ר, תמורת 110 מיליון שקל. פרשמרקט ציינה אז שהמכירות הכוללות של שבעת הסניפים הסתכמו ב-240 מיליון שקל ב-12 החודשים שהסתיימו באוגוסט 2019. העסקה נעשתה בהמשך לעסקות דומות שביצעה יינות ביתן בניסיון להקל את הלחץ הפיננסי שנובעת מרכישת חברת מגה מנאמני הרשת תמורת 495 מיליון שקל ומרכישות של 42 סניפים מרשתות היפר רמה, יד יצחק וכמעט חינם בין 2006 ל-2012 תמורת סכום כולל של 720 מיליון שקל.

הארכת המועד האחרון להשלמת העסקה נעשתה משום שטרם נחתמו הסכמי שכירות חדשים או הסכמי הסבה להסכמי השכירות הקיימים עם בעלי החנויות בכל אחד מהסניפים שנמכרו לפרשמרקט. פרשמרקט רומזת בכך על הלחץ של בעלי הנכסים ובעיקר החברות אמות השקעות ורבוע כחול נדל"ן לקבלת פיצוי על הסכמתם להאריך את הסכמי השכירות.

על פי הערכות, סיבה נוספת לדחיית המועד האחרון להשלמת העסקה היא שפרשמרקט חזרה בה מנכונותה לרכוש את הסניף של מגה מקבוצת יינות ביתן ברחוב כורזין בגבעתיים לאחר שגילתה בבדיקת הנאותות שנתוני המכירות של סניף זה כוללות את כל המכירות של ערוץ המכירות המקוון של קבוצת יינות ביתן, ועל כן רמת המכירות של החנות הפיזית נמוכה משהעריכה תחילה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker