הפניקס תשקיע כ-30 מיליון דולר בקרן הלוואות חדשה של אלקטרה נדל"ן

קרן החוב החדשה תעסוק במתן הלוואות מסוג מזנין, מניות בכורה וחוב בכיר (גישור) ■ הקרן גייסה עד כה כ-100 מיליון דולר מתוך יעד גיוס של כ-200 מיליון דולר

ערן אזרן
מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, גיל רושינק
מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, גיל רושינקצילום: אורן קהן
ערן אזרן

אלקטרה נדל"ן, הנמנית עם קבוצת אלקו שבשליטת משפחת זלקינד, ממשיכה להרחיב את פעילות קרנות ההשקעה בארה"ב. החברה דיווחה היום (א') כי הקימה קרן הלוואות חדשה, שתעניק מימון ליזמים ומשקיעים בתחום מקבצי הדיור (Multi-Family) בארה"ב, לצד שלוש קרנות השקעה באקוויטי שהיא מנהלת היום.

קרן החוב החדשה תעסוק במתן הלוואות מסוג מזנין, מניות בכורה (Preferred equity) וחוב בכיר (גישור). אלקטרה נדל"ן גייסה עד כה לקרן כ-100 מיליון דולר, כאשר יעד הגיוס הוא לכ-200 מיליון דולר.

במסגרת השלב הראשון של הגיוס, השתתפה קבוצת הפניקס והיתה משקיע העוגן של הקרן, עם השקעה של כ-30 מיליון דולר. גם הכשרה ביטוח השקיעה בקרן כ-7.5 מיליון דולר, בנוסף ל-27 מיליון דולר שהשקיעה בקרנות הקודמות של אלקטרה.

אלקטרה נדל"ן מנהלת קרוב למיליארד דולר בשלוש קרנות ההשקעה בתחום מקבצי הדיור בארה"ב, שהוקמו בשלוש השנים האחרונות. בשבוע שעבר דיווחה אלקטרה נדל"ן על סגירה ראשונה בהיקף גיוס של כ-140 מיליון דולר של הקרן השלישית להשקעות במקבצי דיור בארה"ב. החברה ממשיכה לפעול לגיוס משקיעים לקרן עד לסכום כולל של כ-500 מיליון דולר לקרן.

החברה מנהלת כיום יותר מ-27.5 אלף יחידות דיור ב-82 מקבצי דיור בארה"ב; זאת, בהתאם לתוכנית האסטרטגית שהציגה בינואר 2016, שלפיה היא תהפוך לזרוע הנדל"ן המניב של קבוצת אלקו, תוך התמקדות בתחום מקבצי הדיור בארה"ב, ותפעל באופן שיבטיח תזרים יציב ויאפשר יצירת ערך לבעלי המניות.

אלקטרה נדל"ן, בניהולו של גיל רושינק, סיכמה את תשעת החודשים הראשונים של 2019 עם עלייה של כ-20% בהכנסות ל-118.3 מיליון שקל, לעומת 98.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי בתקופה עלה ב-62% ל-88.8 מיליון שקל, לעומת 54.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי בתקופה עלה ל-64.1 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), לעומת 16.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

אמיר יניב, סמנכ"ל פיתוח עסקי באלקטרה נדל"ן: "קרן החוב תנצל את היתרונות היחסיים של אלקטרה אמריקה ותשתמש בידע, המוניטין, היכרות השוק ומערכות היחסים כדי להציע למשקיעים מוצר חוב שישקף יחס סיכון סיכוי שונה ביחס לקרנות ההון".

גיא פורת, מנהל תחום השקעות נדל"ן בהפניקס: "אנו עוקבים זה זמן רב אחר תחום ההלוואות למולטי פמילי בארה"ב, ורואים בו פוטנציאל ליצירת ערך משמעותי בראייה ארוכת טווח, באופן המתאים למדיניות ההשקעה ופיזור ההשקעות של הקבוצה. נבחן בעתיד אפשרויות להרחיב את השקעותינו בתחום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker